WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Richard Freitag

Richard Freitag nowym liderem klasyfikacji generalnej PŚ, trzech Polaków w "10"

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Richard Freitag objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2017/2018 w skokach narciarskich. W czołowej dziesiątce plasuje się trzech Polaków.

Do drugiej serii sobotniego konkursu w Niżnym Tagile awansowało: sześciu Polaków, po pięciu Niemców, Norwegów i Austriaków, czterech Słoweńców, dwóch Szwajcarów, Czech, Rosjanin oraz Amerykanin. 

Z szóstego miejsca na pierwsze w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wskoczył zwycięzca sobotniego konkursu rozegranego w Niżnym Tagile - Richard Freitag. Z trzeciej pozycji na drugą przesunął się Daniel Andre Tande.

Po zmaganiach w Wiśle i Kuusamo liderem rankingu był Junshiro Kobayashi. Japończyk, który nie stanął na starcie w Niżnym Tagile, zajmuje obecnie szóstą lokatę. Z drugiego miejsca na siódme spadł Jernej Damjan, a z piątego na ósme - Kamil Stoch

O jedną pozycję poprawili się Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Zwycięzca Letniej Grand Prix 2017 wyprzedził Markusa Eisenbichlera. Triumfator piątkowego treningu, kwalifikacji i sobotniej serii próbnej wypadł z czołowej dziesiątki.

Liczba sklasyfikowanych zawodników w klasyfikacji generalnej wzrosła z 36 punktujących po zawodach w Wiśle i Kuusamo do 40. Pierwszy raz do drugiej serii w sezonie 2017/2018 zakwalifikowali się: William Rhoads, Timi Zajc (dla nich to w ogóle pierwsze punkty zawodów tej rangi), Vojtech Stursa, a także Gregor Deschwanden. Stursa został pierwszym Czechem sklasyfikowanym w czołowej trzydziestce indywidualnego konkursu PŚ 2017/2018.

MiejsceZawodnikKrajPunkty
1.Richard FreitagNiemcy190
2.Daniel Andre TandeNorwegia175
3.Johann Andre ForfangNorwegia153
4.Andreas WellingerNiemcy139
5.Stefan KraftAustria130
6.Junshiro KobayashiJaponia126
7.Jernej DamjanSłowenia113
8.Kamil StochPolska107
9.Piotr ŻyłaPolska86
10.Dawid KubackiPolska82
11.Markus EisenbichlerNiemcy79
17.Stefan HulaPolska50
21.Maciej KotPolska38
39.Jakub WolnyPolska2


ZOBACZ WIDEO 9-letni Polak podbija świat skoków narciarskich. W Europie nie ma sobie równych!Oglądaj na żywo Letnie Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle

Czy Richard Freitag będzie liderem klasyfikacji generalnej po niedzielnym konkursie w Niżnym Tagile?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL