WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Michael Hayboeck

PŚ w Titisee-Neustadt: Michael Hayboeck nie wystartuje

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Od początku sezonu 2017/2018 Michael Hayboeck, jeden z najlepszych austriackich skoczków w ostatnich latach, nie błyszczy formą. W związku z tym sztab szkoleniowy zdecydował, że 26-latek na razie skupi się na treningach.

Wejdź na TYPER.WP.PL, twórz własne ligi i typuj wyniki meczów!

Obok Stefana KraftaMichael Hayboeck był najlepszym austriackim skoczkiem w ostatnich sezonach. W latach 2015-2017 wygrał pięć pucharowych konkursów. Bieżącą edycję Pucharu Świata Austriak rozpoczął jednak bardzo słabo.

W żadnym z czterech konkursów indywidualnych nie zajął miejsca w czołowej dziesiątce. Co więcej, w niedzielnych zawodach w Niżnym Tagile nie awansował nawet do drugiej serii, kończąc rywalizację na 35. miejscu.

Najprawdopodobniej bardzo przeciętna forma Hayboecka na początku sezonu wynika z jego braków treningowych. Na niecały miesiąc przed inauguracją cyklu podopieczny Heinza Kuttina doznał urazu kostki na zgrupowaniu w Cyprze. Co prawda zawodnik zdążył z rehabilitacją i wystartował od początku sezonu, ale brak treningów w ostatnich kilkunastu dniach przed inauguracją cyklu jest bardzo widoczny. 

Sztab szkoleniowy austriackiej reprezentacji uznał, że obecnie najlepszym rozwiązaniem dla Hayboecka będą spokojne treningi na skoczniach w Lillehammer. Tym samym 26-latek nie pojechał z resztą kadry do Titisee-Neustadt, gdzie w najbliższy weekend zostanie rozegrany konkurs drużynowy i indywidualny Pucharu Świata.

ZOBACZ WIDEO: Andrzej Cienciała: Żyjemy chwilą, a naszą rolą jest wspierać syna. To rodzinna pasja

W Niemczech Austriaków reprezentować będzie 6 skoczków: Stefan Kraft (4. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu), Manuel Fettner, Daniel Huber, Clemens Aigner, Manuel Poppinger i Gregor Schlierenzauer. Dla ostatniego z wymienionych będzie to pierwszy start w zimowym sezonie 2017/2018.

Relacja na żywo z treningów, kwalifikacji i obu konkursów w Titisee-Neustadt oraz ich podsumowanie na WP SportoweFakty.

Plan zawodów w Titisee-Neustadt:

piątek (8.12.2017)
9:30 - oficjalne treningi (2 serie)
12:00 - kwalifikacje

sobota (9.12.2017)
15:00 - seria próbna
16:00 - pierwsza seria konkursu drużynowego

niedziela (10.12.2017)
14:30 - seria próbna
15:30 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

Czy Michael Hayboeck wróci do wysokiej formy jeszcze przed 66. Turniejem Czterech Skoczni?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):