Najnowsze Wyniki/Kalendarz
wskaźnik pokazujący siłę i kierunek wiatru podczas zawodów w skokach narciarskichWP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: wskaźnik pokazujący siłę i kierunek wiatru podczas zawodów w skokach narciarskich

PŚ w Titisee-Neustadt: wiatr górą. Kwalifikacje odwołane!

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Ze względu na silny wiatr odwołano piątkowe kwalifikacje przed niedzielnym konkursem indywidualnym Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt. Druga próba ich rozegrania zostanie podjęta w sobotę o 14:30.

Czwartym przystankiem dla skoczków w bieżącej edycji Pucharu Świata jest Titisee-Neustadt. Rywalizację na największej naturalnej skoczni w Niemczech zawodnicy rozpoczęli od piątkowych treningów i kwalifikacji. 

W seriach próbnych najlepsi byli Andreas Wellinger i Kamil Stoch. W obu treningach dużą rolę odgrywał jednak wiatr, który tak jak zapowiadali meteorolodzy był dość silny i zmienny.

Niestety do godziny 12:00, kiedy zaplanowano start eliminacji, warunki nie uległy poprawie. Podmuchy nadal były silne i z różnych kierunków. Start kwalifikacji opóźnił się o kilka minut. Gdy już rozpoczęto, to zawodnicy nadal długo musieli czekać na swoje próby, ponieważ wiatr nie dawał za wygraną. W związku z tym po skokach zaledwie 8 skoczków (przed próbą Gregora Schlierenzauera) podjęto decyzję o odwołaniu serii eliminacyjnej. 

W sobotę na skoczni w Titisee-Neustadt zostanie rozegrany konkurs drużynowy (początek o 16:00). Przed nim zamiast serii próbnej mają odbyć się kwalifikacje do niedzielnych zmagań indywidualnych. Start eliminacji wyznaczono na 14:30. 

ZOBACZ WIDEO: 9-letni Polak podbija świat skoków narciarskich. W Europie nie ma sobie równych

Czy Kamil Stoch wygra niedzielny indywidualny konkurs PŚ w Titisee-Neustadt?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL