Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Aleksander ZniszczołWP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Aleksander Zniszczoł

Skład Polaków na konkursy PK w Kuusamo

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Klemens Murańka nie znalazł się w składzie polskiej reprezentacji na konkursy Pucharu Kontynentalnego w Kuusamo. Powołany został natomiast nieobecny podczas inauguracji w Whistler Aleksander Zniszczoł.

Na skoczni Rukatunturi (HS 142) wystąpi między innymi Tomasz Pilch. 17-letni zawodnik wygrał sobotni konkurs rozpoczynający sezon Pucharu Kontynentalnego 2017/2018. Dzień później został sklasyfikowany na siódmej pozycji i utrzymał prowadzenie w klasyfikacji łącznej cyklu. Dwukrotnie w drugiej serii uczestniczył również Klemens Murańka. Zwycięzca LPK 2017 był 25. oraz 19. 

W dwóch konkursach PK w Whistler wziął udział też Paweł Wąsek, który jednak nie uplasował się w czołowej trzydziestce. Mimo to został powołany do składu na kolejne zawody.

W Kuusamo poza Pilchem, Wąskiem i Aleksandrem Zniszczołem zaprezentuje się także Bartosz Czyż. Razem ze skoczkami do Finlandii udadzą się trenerzy Maciej Maciusiak i Wojciech Topór, serwismen Kamil Skrobot oraz fizjoterapeuta Michał Górny.

Początek sobotniego konkursu (16 grudnia) zaplanowano na godzinę 16:00, a niedzielnego - na 9:00.

ZOBACZ WIDEO: 9-letni Polak podbija świat skoków narciarskich. W Europie nie ma sobie równych!

Czy Aleksander Zniszczoł uplasuje się w czołowej dziesiątce sobotniego konkursu PK w Kuusamo?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

 • Lovuś Zgłoś
  Wąsek, Czyż ?? A Kantyka w FIS Cupie... Bezsens.No ale trudno, może się lepiej zaprezentują niż w Kanadzie.
  • peppep Zgłoś
   Murańka prawdopodobnie doszedł do wniosku że musi potrenować aby odzyskać formę bo ktoś mu rozwalił technikę akurat po zakończeniu lata w którym był top 20 na świecie. Ciekawe kto
   Czytaj całość
   rozwalił , bo kto naprawi to raczej widać ze składu trenerskiego - Zidek nie jedzie do Kuusamo . Przecież (wbrew szumnym zapowiedziom) na pewno nie wybrali do startu najlepszych na teraz - Murańka był niezaprzeczalnym nr 2 w składzie na Kanadzie, a Kantyka był raczej nr 3, a Czyz był zdecydowanie najgorszy
   • yes Zgłoś
    Doszli pewnie do wniosku, że na dzisiaj z Murańki nie da się więcej wycisnąć...

    Komentarze (3)

    PRZEJDŹ NA WP.PL