WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Andreas Wellinger

PŚ w Engelbergu: znamy składy kolejnych ekip

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Od piątku do niedzieli skoczkowie będą rywalizować w Engelbergu. Kolejne reprezentacje podały składy swoich drużyn na te zawody. Znamy już nazwiska skoczków, którzy będą reprezentować Szwajcarię, Niemcy i Japonię w piątkowych kwalifikacjach.

Gospodarze do treningów i eliminacji przed pierwszym konkursem zgłosili pięciu skoczków. Obok czterokrotnego mistrza olimpijskiego Simona Ammanna będą to Gregor Deschwanden, Adrian Schuler, Killian Peier i Luca Egloff. Na razie ze Szwajcarów w Pucharze Świata najlepiej spisuje się Ammann, który w klasyfikacji generalnej cyklu zajmuje 22. miejsce.

Zdecydowanie więcej powodów do zadowolenia od gospodarzy najbliższych pucharowych zawodów mają Niemcy. Richard Freitag i Andreas Wellinger zajmuję dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej. Oczywiście obu nie zabraknie w Engelbergu. W piątkowych kwalifikacjach naszych zachodnich sąsiadów będą reprezentować również Markus Eisenbichler, Karl Geiger, Stephan Leyhe, Pius Paschke i Constantin Schmid. Ostatni z wymienionych wskoczył do głównej kadry za Davida Siegla po świetnym występie w Titisee-Neustadt (8. miejsce).

Na przebudowanej Gross-Titlis-Schanze (HS140) nie zabraknie także pierwszego lidera Pucharu Świata w bieżącym sezonie, Junshiro Kobayashiego. Oprócz 26-latka Japonię reprezentować będą Noriaki Kasai, Taku Takeuchi, Ryoyu Kobayashi i Kento Sakuyama.

W Engelbergu zaplanowano dwa konkursy indywidualne. Relacja na żywo z zawodów oraz treningów i kwalifikacji, a także ich podsumowanie na WP SportoweFakty.

Plan rywalizacji w Engelbergu:

piątek (15.12.2017)
14:00 - oficjalny trening (2 serie)
16:00 - kwalifikacje

sobota (16.12.2017)
15:00 - seria próbna
16:00 - pierwsza seria konkursowa

niedziela (17.12.2017)
12:30 - kwalifikacje
14:00 - pierwsza seria konkursowa

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Juan Pablo Sorin oszalał! Zobacz niecodzienny pokaz

Czy Richard Freitag wygra przynajmniej jeden indywidualny konkurs PŚ w Engelbergu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL