WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Janne Ahonen

PŚ w Engelbergu: zawody bez legendy fińskiej skoków

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
W Engelbergu, gdzie zaplanowano szósty i siódmy indywidualny konkurs Pucharu Świata w skokach w bieżącym sezonie, nie wystartuje Janne Ahonen. Szkoleniowiec Finlandii, Andreas Mitter zabrał do Szwajcarii trzech innych swoich podopiecznych.

Szansę walki o pucharowe punkty otrzymali Andreas Alamommo, Eetu Nousiainen i Antti Aalto. Z tej trójki w Pucharze Świata najlepiej spisuje się na razie Aalto, który w pięciu startach wywalczył 8 punktów, co daje mu 38. pozycję w klasyfikacji generalnej cyklu (ex aequo z Jakubem Wolnym).

Również trzech skoczków do Engelbergu zabrał Richard Schallert, szkoleniowiec czeskiej reprezentacji. Kolejną szansę start otrzymał Roman Koudelka. Doświadczony skoczek, który przed dwoma laty nosił nawet żółtą koszulkę lidera klasyfikacji generalnej PŚ, zmaga się z dużym kryzysem formy (ani razu w bieżącym sezonie nie był w czołowej trzydziestce). Oprócz Koudelki na Gross-Titlis-Schanze (HS140) wystartują również Vojtech Stursa i Tomas Vancura.

Relacja na żywo z wszystkich serii skoków w Engelbergu oraz ich podsumowanie na WP SportoweFakty. Zaczynamy już w piątek od treningów i kwalifikacji.

Plan rywalizacji w Engelbergu:

piątek (15.12.2017)
14:00 - oficjalny trening (2 serie)
16:00 - kwalifikacje

sobota (16.12.2017)
15:00 - seria próbna
16:00 - pierwsza seria konkursowa

niedziela (17.12.2017)
12:30 - kwalifikacje
14:00 - pierwsza seria konkursowa

ZOBACZ WIDEO Obrona potężnym problemem kadry. Paweł Kapusta: Jeżeli się nie poprawimy...

Czy Janne Ahonen będzie jeszcze odnosił sukcesy w skokach narciarskich?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL