Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stefan Kraft WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Stefan Kraft

66. TCS: skład Austrii bez niespodzianek

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Sześciu Austriaków będzie mogło wystąpić w niemieckiej części 66. Turnieju Czterech Skoczni. Heinz Kuttin, szkoleniowiec współgospodarzy zawodów, podał już nazwiska zawodników, którzy wystartują w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen.

W składzie znaleźli się: Stefan Kraft, Manuel Fettner, Michael Hayboeck, Gregor Schlierenzauer, Daniel Huber i Clemens Aigner.

W drugiej części Pucharu Świata 2017/2018, która obejmuje cały 66. Turniej Czterech Skoczni, Austriacy stracili z głównej grupy jedno miejsce i mogą wystawić po 6 skoczków. Tym samym w kwalifikacjach do konkursów w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen zabrakło miejsca dla Manuela Poppingera, który od początku bieżącego sezonu startował w cyklu.

Poppinger wystartuje w eliminacjach w Innsbrucku i Bischofshofen, ponieważ na swoim terenie Austriacy będą mogli wystawić jeszcze po 6 dodatkowych skoczków z tzw. grupy krajowej. 

Ostatnim Austriakiem, który wygrał Turniej Czterech Skoczni był w 2015 roku Stefan Kraft. W poprzedniej edycji najlepiej ze skoczków z tego kraju wypadł piąty Manuel Fettner. Tuż za nim sklasyfikowano osłabionego chorobą Krafta. 

66. edycja niemiecko-austriackich zawodów rozpocznie się w piątek, 29 grudnia kwalifikacjami na Schattenbergschanze (HS137) w Oberstdorfie. Relacje na żywo z całego turnieju oraz obszerne podsumowania na WP SportoweFakty.

ZOBACZ WIDEO: "Damy z siebie wszystko" #7. Marek Jóźwiak: Niech prezes Mioduski zajmie się Legią

Który z Austriaków spisze się najlepiej podczas 66. Turnieju Czterech Skoczni?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL