Najnowsze Wyniki/Kalendarz
skocznia narciarska im Adama Małysza w WiśleWP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle

MP w skokach w Wiśle: wiatr storpeduje zawody?

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia skoczkowie tradycyjnie mają wziąć udział w konkursie o mistrzostwo Polski. Sprawne rozegranie tegorocznych zawodów na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle może utrudnić silny wiatr.

Pogoda za oknem w ogóle nie przypomina nam, że trwają święta Bożego Narodzenia. Aura bardziej pasuje do okresu listopadowego, kojarzonego z opadami deszczu i silnym wiatrem. I właśnie ten ostatni czynnik pogodowy może mieć spore znaczenie podczas wtorkowego konkursu.

Prognozy pogody na drugi dzień świąt Bożego Narodzenia nie są korzystne dla Wisły. Meteorolodzy prognozują wiatr o średniej sile 6 m/s. W porywach może przekraczać nawet 12 m/s. Jeśli rzeczywiście wiatr będzie aż tak mocny, wówczas jury zmierzy się z dużym problemem, by rozegrać przynajmniej jedną serię konkursową. 

Kibice muszą być zatem przygotowani na scenariusz, że zawody w Wiśle mogą być loteryjne albo w ogóle nie zostaną przeprowadzone. Pozostaje trzymać kciuki za wiatr, by ten sprawił świąteczny prezent organizatorom, skoczkom oraz kibicom i pozwolił na sprawne przeprowadzenie zmagań. 

W Wiśle tytułu bronić będzie Piotr Żyła, który przed rokiem wywalczył zimowe mistrzostwo kraju na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Warto jednak dodać, że nie wystartował wówczas przeziębiony Kamil Stoch, który oszczędzał siły na zwycięski dla siebie 65. Turniej Czterech Skoczni. 

Tym razem na starcie zawodów w Wiśle mają pojawić się wszyscy polscy skoczkowie, którzy wezmą udział już w 66. edycji niemiecko-austriackich zawodów. Jeśli wiatr pozwoli skakać, to relacja z mistrzostw Polski oraz podsumowanie konkursu na WP SportoweFakty.

Program mistrzostw Polski w Wiśle:
11:45 - trening
12:45 - kwalifikacje
14:00 - pierwsza seria konkursowa
15:05 - seria finałowa

ZOBACZ WIDEO Patryk Serwański: Gdyby rok temu Stoch musiał skakać w kwalifikacjach w TCS, miałby poważny problem

Czy Piotr Żyła po raz drugi z rzędu zostanie zimowym mistrzem Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL