Najnowsze Wyniki/Kalendarz
skocznia w Garmisch-PartenkirchenGetty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: skocznia w Garmisch-Partenkirchen

66. TCS w Ga-Pa: czas na drugą próbę sił. Niezłe prognozy pogody

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Dzień poprzedzający noc sylwestrową upłynie dla skoczków pod znakiem treningów (od 11:45) i kwalifikacji (14:00) przed noworocznym konkursem 66. Turnieju Czterech Skoczni w Ga-Pa. Pogoda nie powinna przeszkodzić w rozegraniu eliminacji.

Biało-Czerwoni do Garmisch-Partenkirchen przyjechali jeszcze w sobotę po znakomitym 1. konkursie 66. TCS w Oberstdorfie. Występ Polaków przebił oczekiwania nawet największych optymistów.

Trudne zmagania, rozegrane w silnym i zmiennym wietrze oraz w ulewie, wygrał Kamil Stoch. Co więcej na najniższym stopniu podium, po raz pierwszy w karierze, stanął Dawid Kubacki. Czołową piątkę zmagań zamknął Stefan Hula. To był początek jak z bajki i liczymy, że w niedzielę w Ga-Pa nasi reprezentanci potwierdzą formę i pewnie awansują do poniedziałkowego konkursu. 

Na liście startowej kwalifikacji na Neue Große Olympiaschanze (HS140), tak samo jak w Oberstdorfie, widnieją nazwiska 67 skoczków. Polskę będzie reprezentować 6 zawodników (Jakub Wolny, Piotr Żyła, Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch). Warto, by Biało-Czerwoni nie tylko skutecznie przebrnęli eliminacje, ale i zajęli w nich wysokie miejsca. To pozwoli im po raz kolejny zmierzyć się z rywalami teoretycznie słabszymi od siebie w parze. 

W niedzielę na Neue Große Olympiaschanze (HS140) warunki pogodowe mają być lepsze niż dzień wcześniej w Oberstdorfie. Przede wszystkim nie będzie padać. Meteorolodzy przewidują słoneczną aurę i około 6 stopni Celsjusza. Uśrednione pomiary wiatru nie powinny przekroczyć 3 m/s. Jeśli prognozy sprawdzą się, to treningi i eliminacje przebiegną dość sprawnie. 

Skocznia w Garmisch-Partenkirchen to jeden z najnowocześniejszych obiektów na świecie. Punk konstrukcyjny usytuowany jest na 125. metrze, a odległość bezpieczeństwa na 140. metrze. Niespełna osiem lat temu rekord skoczni ustanowił Simon Ammann, który uzyskał 143,5 metra. 

Start pierwszej z dwóch serii treningowych o 11:45, a kwalifikacji o 14:00. Relacja na żywo oraz podsumowanie zmagań na WP SportoweFakty. 

Plan niedzielnej rywalizacji w Garmisch-Partenkirchen:
1. trening (11:45)
2. trening (12:45)
kwalifikacje (14:00)

ZOBACZ WIDEO: "Rywalizacja Stocha z Kraftem napędziła oglądalność, walka na miarę Małysza ze Schmittem i Hannawaldem"

Czy 6 Biało-Czerwonych awansuje do 2. konkursu 66. Turnieju Czterech Skoczni?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL