Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stefan Horngacher (z prawej)WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Stefan Horngacher (z prawej)

66. TCS w Ga-Pa: świetne posunięcie taktyczne trenera Horngachera

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Stefan Horngacher, szkoleniowiec polskich skoczków, podjął w niedzielę w Garmisch-Partenkirchen świetną decyzję, dając odpocząć w pierwszej serii treningowej swoim najlepszym podopiecznym.

Mowa o Kamilu Stochu, Dawidzie Kubackim i Stefanie Huli. Cała trójka znakomicie spisała się na inaugurację 66. Turnieju Czterech Skoczni. W Oberstdorfie Stoch wygrał, Kubacki stanął na najniższym stopniu podium, a Hula zamknął czołową piątkę. 

Oczywiście nie ulega wątpliwości, że wszyscy wyżej wymienieni zawodnicy są w znakomitej dyspozycji i w tej chwili nie potrzebują zbyt wielu skoków treningowych. W tej sytuacji Stefan Horngacher podjął bardzo słuszną decyzję. Skoro nie można odpuścić kwalifikacji, to pozwolił swoim najmocniejszym podopiecznym zrezygnować z jednego treningu przed niedzielnymi kwalifikacjami w Garmisch-Partenkirchen.

W drugiej serii próbnej wspomniana trójka już wystąpiła (żeby zapoznać się ze skocznią), a potem oczywiście również w eliminacjach. W nich spisali się znakomicie. Kubacki i Hula skoczyli po 135,5 metra i zajęli odpowiednio 2. i 3. miejsce. Niewiele słabszy był Stoch, któremu skok na 131,5 metra dał 6. lokatę. 

Jeśli w poniedziałek będą takie warunki jak w kwalifikacjach, czyli dość sprawiedliwe, można spodziewać się, że trener Horngacher znów da odpocząć swoim najlepszym podopiecznym, by pełnię energii skumulowali na drugi konkurs 66. TCS.

Ma on się rozpocząć o 14:00, a serię próbną zaplanowano na 12:30. Relacja na żywo oraz podsumowanie zmagań na WP SportoweFakty. W treningu zapewne ujrzymy Macieja Kota, Piotra Żyłę i Jakuba Wolnego. Wymieniona trójka w tej chwili nie spisuje się tak dobrze jak ich koledzy z reprezentacji i dla nich każdy dodatkowy skok jest ważny.

ZOBACZ WIDEO Kownacki idealnie obsłużył kolegę - skrót meczu Sampdoria Genua - SPAL [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS 2]

Czy Kamil Stoch, Stefan Hula i Dawid Kubacki powinni odpuścić serię próbną przed 2. konkursem 66. TCS?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL