WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / LISI NIESNER / Na zdjęciu: Andreas Wellinger

Nowe kaski niemieckich skoczków. Polacy zaciekawieni

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Niemieccy skoczkowie zaprezentowali pewną nowinkę podczas kwalifikacji do czwartkowego konkursu TCS na obiekcie w Innsbrucku. Nasi zachodni sąsiedzi występowali na Bergisel w innowacyjnych kaskach.

Niemieccy skoczkowie z bardzo dobrej strony pokazali się w środowych kwalifikacjach na skoczni Bergisel w Innsbrucku. Cała siódemka zawodników wywalczyła awans do konkursu głównego, a najlepszy z nich Richard Freitag zajął bardzo wysokie, trzecie miejsce.

Dalekie skoki oddali także Markus Eisenbichler i Andreas Wellinger, którzy zakończyli zmagania odpowiednio na 6. i 14. pozycji.

Być może pewien wpływ na dobrą postawę tych dwóch zawodników miała nowinka sprzętowa, którą zaprezentowali w Innsbrucku. Otóż Niemcy pojawili się w nowych kaskach. Część nowych hełmów zasłaniała większą powierzchnię ich twarzy niż dotychczas.

Wszystko z powodu dodatkowej wkładki czarnego koloru.

Jak ujawnił dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Michał Chmielewski, nowinka wprowadzona przez Niemców wywołała zaciekawienie także wśród polskich skoczków, którzy długo o tym dyskutowali.

Na razie nie wiadomo, jak zmiana miała podziałać na skoki zawodników Wernera Schustera, jednak jest to prawdopodobnie gra psychologiczna, którą prowadzą także inne ekipy, w tym również Polacy. Biało-Czerwoni dopiero na Turnieju Czterech Skoczni pojawili się w czekoladowych kombinezonach, dzięki którym tak dobrze skakali w ubiegłym sezonie.

Z kolei Szwajcar Simon Ammann występuje w nowych butach, które wzbudzają ogromną ciekawość wśród innych.

ZOBACZ WIDEO: "Rywalizacja Stocha z Kraftem napędziła oglądalność, walka na miarę Małysza ze Schmittem i Hannawaldem"

Czy Richard Freitag pokrzyżuje plany Kamila Stocha w Innsbrucku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL