Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam MałyszNewspix / Norbert Barczyk/Press Focus / Na zdjęciu: Adam Małysz

Adam Małysz zachwycony Kamilem Stochem. "Skakał w innej lidze"

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Kamil Stoch zdominował 66. Turniej Czterech Skoczni. Polak jest blisko zapewnienia sobie drugiego z rzędu triumfu w tej imprezie. - Skakał w innej lidze - przyznał Adam Małysz, który jest zachwycony formą Stocha.

W Innsbrucku Kamil Stoch nie dał rywalom najmniejszych szans. Odniósł pewne zwycięstwo i umocnił się na czele klasyfikacji generalnej 66. Turnieju Czterech Skoczni. Nad drugim Andreasem Wellingerem ma 64,5 punktu przewagi.

Zachwyceni formą prezentowaną przez Stocha są jego rywale, a także Adam Małysz. - Zwycięski marsz Kamila Stocha trwa! Lider naszej kadry znów niepokonany. W Innsbrucku skakał w innej, swojej, lidze. Rakieta z Zębu znalazła się poza zasięgiem rywali. Doskonałe skoki Kamila i pech Richarda Freitaga, który po upadku wycofał się z drugiej serii konkursu sprawiły, że w klasyfikacji generalnej Stoch ma gigantyczną przewagę - napisał były skoczek na Facebooku.

Stoch wygrał wszystkie trzy dotychczasowe konkursy i może powtórzyć wyczyn Svena Hannawalda, który w sezonie 2001/2002 odniósł cztery triumfy. Małysz tonuje jednak nastroje i nie przyznaje już wygranej Stochowi.

- Jest bliski historycznego wyniku i wygrania wszystkich czterech części tej imprezy. Nie da się ukryć, że są powody do euforii. Ale pamiętajmy, że w skokach wystarczy ułamek sekundy, by nie wszystko się udało. Jest świetnie, ale trzeba jeszcze oddać i wylądować trzy oceniane skoki - dodał Małysz.

Ostatni konkurs 66. Turnieju Czterech Skoczni rozegrany zostanie 6 stycznia w Bischofschofen.

ZOBACZ WIDEO: Horngacher zrobił z Żyłą to, czego nie był w stanie zrobić Małysz i Kruczek. Pokazał swoje drugie oblicze?

Czy forma prezentowana przez Kamila Stocha jest dla Ciebie zaskoczeniem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL