Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil StochGetty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Kamil Stoch

66. TCS w Bischofshofen: skoczkowie nie mają chwili wytchnienia. Czas na kwalifikacje do finałowych zawodów

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Przed skoczkami przedostatni dzień rywalizacji w 66. Turnieju Czterech Skoczni. W piątek w Bischofshofen odbędą się treningi (15:00) i kwalifikacje (17:00) do finałowego konkursu. Wystartuje w nich 7 Polaków. Relacja na żywo na WP SportoweFakty.

Jeszcze nie zdążyły opaść emocje po konkursie w Innsbrucku, a skoczkowie i trenerzy byli już w drodze do Bischofshofen. Z pewnością w czasie podróży rozmów o zmaganiach na Bergisel nie zabrakło. 3. konkurs 66. Turnieju Czterech Skoczni wygrał nie kto inny jak Kamil Stoch.

Polak sięgnął po triumf w imponującym stylu, bowiem drugiego w zawodach Daniela Andre Tandego wyprzedził o prawie 15 punktów. Stoch zwyciężył trzeci raz z rzędu w turnieju i jest na najlepszej drodze do obrony tytułu oraz powtórzenia wyczynu Svena Hannawalda, czyli wygrania wszystkich czterech konkursów. 

Po rywalizacji na Bergisel tyle samo co o znakomitej formie naszego reprezentanta mówiło się o Richardzie Freitagu. W pierwszej serii Niemiec nie ustał skoku na 130. metr. Lider Pucharu Świata nie wystąpił w finałowej kolejce i w klasyfikacji 66. TCS spadł na 21. lokatę z ponad 150 punktową stratą do lidera Stocha. Występ Freitaga w piątkowych kwalifikacjach w Bischofshofen nie jest na razie pewny, a decyzje zostaną podjęte tuż przed startem.

Wracając do turnieju, to trudno wyobrazić sobie, by Polak mógł nie obronić tytułu. Jego przewaga nad drugim Andreasem Wellingerem wynosi 64,5 punktu. Bardziej można się emocjonować tym, czy podopieczny Stefana Horngachera powtórzy osiągnięcie sprzed 16 lat Svena Hannawalda. Zanim jednak dojdzie do finałowego konkursu, najpierw skoczkowie przetestują Paul-Ausserleitner-Schanze (HS140) w Bischofshofen, a potem wezmą udział w kwalifikacjach.

ZOBACZ WIDEO: "To, co robi Horngacher i Małysz, jest fascynujące. Takich wyników nie miał wcześniej nikt"

Wystartuje w nich, tak samo jak w Innsbrucku, siedmiu Polaków. Oprócz Stocha będą to  Dawid Kubacki (na razie 4. zawodnik 66. TCS), Stefan Hula, Maciej Kot, Piotr Żyła, Jakub Wolny i Tomasz Pilch, dla którego będą to drugie eliminacje w karierze. 

Niestety prognozy wskazują, że w piątek skoczkowie znów będą rywalizować przy intensywnych opadach deszczu. Na szczęście przynajmniej wiatr nie powinien sprawić większych problemów (średnio 2 m/s). 

Punkt konstrukcyjny skoczni w Bischofshofen usytuowany jest na 125. metrze, a odległość bezpieczeństwa na 140. metrze. Rekordzistą obiektu jest obecny wicelider turnieju Andreas Wellinger, który rok temu uzyskał aż 144,5 metra. 

Relacja na żywo z treningów i kwalifikacji na Paul-Ausserleitner-Schanze na WP SportoweFakty.

Plan piątkowej rywalizacji w Bischofshofen:
15:00 - 1. trening
16:00 - 2. trening

17:00 - kwalifikacje

Czy Kamil Stoch wygra piątkowe kwalifikacje w Bischofshofen?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL