Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil StochGetty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Wymowny wpis Mateusza Morawieckiego. Premier zwrócił uwagę na hymn

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Kamil Stoch wygrał trzeci konkurs 66. Turnieju Czterech Skoczni. Polskiemu skoczkowi na Twitterze pogratulował premier Mateusz Morawiecki, który zwrócił uwagę na odegrany hymn.

64,5 punktu - tyle wynosi przewaga Kamila Stocha nad drugim w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni Andreasem Wellingerem. Polski skoczek zdominował rywalizację w obecnej edycji i ma szansę na to, by powtórzyć wyczyn Svena Hannawalda i wygrać wszystkie cztery konkursy.

W Innsbrucku Stoch zdeklasował rywali. Skakał najdalej, a w drugiej serii odleciał rywalom. Po zakończeniu konkursu gratulacje złożył mu prezydent Andrzej Duda, a także premier Mateusz Morawiecki. "HAT-TRICK! Kamil, jesteś genialny!" - napisał szef rządu.

Morawiecki zwrócił uwagę także na hymn, jaki odegrano podczas ceremonii dekoracji. Tym razem nie było żadnych zastrzeżeń wobec Mazurka Dąbrowskiego. "I hymn Polski wreszcie odegrany w tonacji F-dur" - dodał premier RP.

Przypomnijmy, że w Garmisch-Partenkirchen doszło do wpadki z odegraniem polskiego hymnu. Za nieprawidłowe nagranie przeprosili organizatorzy oraz FIS.

ZOBACZ WIDEO Kownacki idealnie obsłużył kolegę - skrót meczu Sampdoria Genua - SPAL [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS 2]

Czy Kamil Stoch powtórzy wyczyn Svena Hannawalda i wygra wszystkie cztery konkursy w 66. TCS?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

 • Jan Kowalski Zgłoś
  Mili Państwo, jeżeli sądzicie, że autorami "tweetów" są premierzy, czy też prezydenci, to się grubo mylicie. Mają od tego odpowiedni personel.Umuzykalniony Mateusz Morawiecki z
  Czytaj całość
  pewnością rozpoznałby, że rytmika "bawarskiej wersji" Mazurka Dąbrowskiego została oparta na rytmie hymnu Słowacji w latach 1939-45 ("Hej, Slováci"), którego melodia została zapożyczona z naszego mazurka.Uwaga dotycząca tonacji nijak się ma do rzeczy w tym przypadku.
  • Trzygrosz54 Zgłoś
   Szanowny Panie Premierze.W temacie utworu muzycznego,jakim niewątpliwie jest nasz Hymn bardziej istotne jest tempo,w jakim się go wykonuje,a nie tonacja...Nie będę tematu roztrząsał,bo
   Czytaj całość
   jest tylko z pozoru prosty do wyjaśnienia.........
   • yes Zgłoś
    sprawa ogólnonarodowa

    Komentarze (3)

    PRZEJDŹ NA WP.PL