Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Upadek Richarda Freitaga podczas konkursu TCS w InnsbruckuPAP / Grzegorz Momot / Upadek Richarda Freitaga podczas konkursu TCS w Innsbrucku

Występ Richarda Freitaga w Bischofshofen pod znakiem zapytania

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Richard Freitag upadł w 1. serii podczas konkursu w Innsbrucku i po zawodach pojechał do szpitala. Choć nic groźnego mu się nie stało, nie wiadomo, czy wystąpi w Bischofshofen.

Richard Freitag w 1. serii w Innsbrucku podczas Turnieju Czterech Skoczni poszybował na odległość 130 metrów. Upadł przy lądowaniu, więc noty nie były wysokie i uplasował się na 22. pozycji. Początkowo Niemiec miał wystąpić w serii finałowej, jednak zrezygnował z niej, przekreślając praktycznie swoje szanse na triumf lub wysoką lokatę w imprezie.

Spod skoczni zszedł o własnych siłach, widać było, że jest wściekły na siebie, bo zaprzepaścił ogromną szansę na znakomity rezultat. I wciąż liczył się w walce o triumf. 

Po zakończeniu zawodów trafił na obserwację do szpitala. Tam okazało się, że ma problemy z biodrem, ale nie wiadomo było, na ile są poważne. W końcu jednak głos zabrał Mark Dorfmueller, lekarz niemieckiej kadry. 

- Pierwsze badania wykazują, że Richard nie odniósł większych obrażeń, więc jeśli będzie to możliwe, z pewnością spróbuje wystartować w Bischofshofen - wyjaśnił w rozmowie z portalem sport1.de. 

Niemiec zrezygnował ze skoku w drugiej serii, ale nie wiadomo również czy będzie skakać w ostatnim konkursie. Kwalifikacje zaplanowane są już na piątek (5 stycznia). - Richard narzekał na bóle w lewym biodrze, więc postanowiliśmy udać się do szpitala, aby mieć stuprocentową pewność. Zdjęcia rentgenowskie nie wykazały żadnych złamań, więc pod tym kątem wszystko jest w porządku. Zawodnik wciąż jednak narzeka na ból i nie czuje się zbyt dobrze, więc decyzja o jego występie w Bischofshofen zapadnie w piątek. Musimy poczekać na rozwój sytuacji. Richard to twardy wojownik - dodał.

ZOBACZ WIDEO Kownacki idealnie obsłużył kolegę - skrót meczu Sampdoria Genua - SPAL [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS 2]

Czy Richard Freitag jest najgroźniejszym rywalem Kamila Stocha w walce o Kryształową Kulę w tym sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL