Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Aleksander ZniszczołWP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Aleksander Zniszczoł

Marius Lindvik wygrał konkurs PK w Titisee-Neustadt. Dwóch Polaków w "10"

Piotr Ziemka
Marius Lindvik wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego w Titisee-Neustadt. W czołowej dziesiątce uplasowało się dwóch Polaków.

Najdalej w obu seriach skoczył Marius Lindvik. W pierwszej rundzie 19-latek uzyskał najdłuższą odległość konkursu - 138,5 metra. To dla niego pierwsze zwycięstwo w konkursie Pucharu Kontynentalnego. 9 grudnia Norweg stanął na trzecim stopniu podium podczas inauguracji sezonu w Whistler. Trzeci był też 28 grudnia w Engelbergu.

Drugie miejsce zajął Słoweniec Nejc Dezman. Na trzeciej pozycji uplasował się Vincent Descombes Sevoie. Tuż za nim znalazł się inny Francuz - Jonathan Learoyd.

Trzynastą lokatę na półmetku rywalizacji zajmował Przemysław Kantyka. W następnej serii Polak miał drugi rezultat i awansował na siódme miejsce. Ósmą lokatę zajął Aleksander Zniszczoł. 39. w gronie 74 skoczków był Paweł Wąsek, 43. Klemens Murańka, a 62. Andrzej Stękała.

Na szesnastej pozycji został sklasyfikowany Robert Kranjec, który poprzednio w konkursie Pucharu Kontynentalnego rozgrywanym zimą uczestniczył 28 grudnia 2006 roku. Później skakał w zawodach tego cyklu tylko na igelicie.

W pierwszej serii wszyscy zawodnicy startowali z trzynastej belki. Przed rozpoczęciem następnej części zmagań podwyższono rozbieg o jeden stopień.

Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Tomasz Pilch. 17-letni Polak występuje obecnie w 66. Turnieju Czterech Skoczni.