Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Agencja Gazeta / Marek Podmokły / Na zdjęciu: Gregor Schlierenzauer

Gregor Schlierenzauer poza kadrą Austrii na mistrzostwa świata w lotach

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Gregor Schlierenzauer nie znalazł się w kadrze Austrii na mistrzostwa świata w lotach narciarskich, które 19 stycznia rozpoczną się w Oberstdorfie. To efekt słabej formy skoczka.

Mimo wszystko brak Gregora Schlierenzauera w reprezentacji Austrii na mistrzostwa świata w lotach jest niespodzianką. To jednak pokazuje, że selekcjoner Heinz Kuttin nie daje miejsc w kadrze za zasługi, a liczy się dla niego tylko obecnie prezentowana forma. Pod tym względem Schlierenzauer jest jednym z największych rozczarowań sezonu.

Austriak punktował tylko w trzech z ośmiu konkursów Pucharu Świata. Łącznie wywalczył 41 "oczek" i w klasyfikacji generalnej zajmuje dopiero 36. miejsce, co jest wynikiem zdecydowanie poniżej oczekiwań samego skoczka, jak i sztabu szkoleniowego austriackiej kadry.

Schlierenzauer wciąż nie doszedł do pełnej formy po kontuzji kolana, której doznał w trakcie przygotowań do sezonu. 53-krotny triumfator zawodów Pucharu Świata ma skupić się nad poprawą formy, by móc rywalizować o najwyższe cele podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu, które rozpoczną się 9 lutego.

Trener Heinz Kuttin na mistrzostwa świata w lotach powołał Stefana Krafta, Michaela Hayboecka, Manuela Poppingera oraz Clemensa Aignera. Nazwisko piątek zawodnika ma być znane w poniedziałek, ale pewne jest, że nie będzie to Schlierenzauer.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 78. Niebywały wyczyn polskiego narciarza. "Sam się dziwię, że to zrobiłem"

Czy brak powołania Gregora Schlierenzauera na MŚ w lotach jest dla Ciebie niespodzianką?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL