Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Kranjec WP SportoweFakty / Barbara Toczek / Na zdjęciu: Robert Kranjec

Słoweńcy ogłosili skład na mistrzostwa świata. Znakomity lotnik pominięty

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Słowenia ogłosiła kadrę na zbliżające się mistrzostwa świata w lotach narciarskich. Zabrakło w niej miejsca dla jednego z najlepszych lotników w historii, Roberta Kranjca.

W poniedziałek szkoleniowiec Słowenii, Goran Janus, odkrył karty przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w lotach. Do Oberstdorfu wraz z trenerem udadzą się: Ziga Jelar, Tilen Bartol, Anze Semenic, Jernej Damjan, Domen Prevc oraz Peter Prevc. Ten ostatni będzie startował spoza puli krajowej, jako obrońca tytułu wywalczonego dwa lata temu.

To oznacza, że w kadrze zabrakło miejsca dla doskonałego lotnika, Roberta Kranjca. Weteran jest zupełnie zagubiony. Przed tygodniem startował w Pucharze Kontynentalnym w Engelbergu - w pierwszym konkursie zajął 16. miejsce, w drugim był dopiero 50. 

Nie ma jednak wątpliwości, że Kranjec to jedno z pierwszych nazwisk, które kojarzy się z lotami narciarskimi. Słoweniec startował na mistrzostwach świata w lotach w ośmiu kolejnych edycjach, nieprzerwanie od 2002 do 2016 roku. W 2012 roku sięgnął po swój jedyny złoty medal, triumfując na skoczni mamuciej w Vikersund. Dzień później mocno przyczynił się do zdobycia brązu w konkursie drużynowym. 

Trudno dziwić się decyzji Janusa. Kranjec w tym sezonie nie zdobył ani jednego punktu w zawodach Pucharu Świata, a w Pucharze Kontynentalnym zajmuje 58. miejsce z dorobkiem 15 "oczek".

ZOBACZ WIDEO: Niebywały wyczyn polskiego narciarza. "Sam się dziwię, że to zrobiłem"

Czy Janus podjął słuszną decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL