Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Andrzej DudaWP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Andrzej Duda

Andrzej Duda ponownie w Zakopanem. Przyniesie szczęście polskim skoczkom?

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Prezydent Andrzej Duda po raz kolejny pojawi się na zawodach Pucharu Świata w Zakopanem. Oficjalna strona Prezydenta RP potwierdziła, że w najbliższą niedzielę będzie on na trybunach Wielkiej Krokwi.

Już w najbliższy weekend najlepsi skoczkowie świata będą rywalizować o punkty Pucharu Świata na polskiej ziemi. Po tym, jak cykl inaugurowały zawody w Wiśle, tym razem konkursy przywita Zakopane.

W stolicy polskich Tatr pojawi się zapewne kilkadziesiąt tysięcy kibiców. Wśród nich także prezydent Polski, Andrzej Duda.

Oficjalna strona internetowa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej potwierdziła, że w najbliższą niedzielę pojawi się on pod Wielką Krokwią, by oglądać skoki i kibicować Biało-Czerwonym.

Tradycja zostanie więc zachowana. Prezydent pojawia się na każdych zawodach Pucharu Świata jakie organizowane są w Polsce, także w towarzystwie Pierwszej Damy.

W sobotę w Zakopanem odbędzie się konkurs drużynowy, dzień później skoczkowie będą rywalizować indywidualnie. Wszyscy liczą, że najlepszy okaże się lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Kamil Stoch.

Po konkursach na Wielkiej Krokwi skoczków czekają jeszcze zawody w Willingen, a następnie wylot na igrzyska olimpijskie do Pjongczangu.

ZOBACZ WIDEO: Dziennikarze WP SportoweFakty: Dawid Kubacki będzie bardzo mocnym kandydatem do medalu w Pjongczangu

Czy Kamil Stoch wygra niedzielny konkurs PŚ w Zakopanem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (8):

 • Kasia Kasia Zgłoś
  Największe szczęście, przyniósł sportowcowi roku 2017!
  • Ireneusz Hernik Zgłoś
   Wystarczyło że się pokazał na konkursie indywidualnym i wszystko zawaliło się jak za zaczarowane . Wygląda na to że zawodnicy nie chcą takich nieszczerych gratulacji .
   • tomekBYDGOSZCZ Zgłoś
    Fatalna wiadomość dla kibiców i turystów przebywającym w Zakopanym. Jeszcze bardziej zakorkowane ulice, jeszcze bardziej zakorkowany dojazd. Dla przeciętnego podatnika to niewielka
    Czytaj całość
    różnica czy on pojedzie na stok czy na zawody, bo w sumie koszt dojazdu podobny, a przynajmniej nie zajmuje stoku tym co czynnie wypoczywają. A to że w tym czasie nic nie robi to nie ma znaczenia, bo od 2,5 roku i tak zajmuje się wyłącznie podpisywaniem tego co mu Kaczyński każe, nawet czytać tego nie musi, bo i tak przed przeczytaniem już mu prezes mówi czy może podpisać czy ma zawetować, jak z dwoma ustawami, aby zamydlić Polakom oczy, że niby jest samodzielny.
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    PRZEJDŹ NA WP.PL