Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stefan HulaPAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Stefan Hula

PŚ w Zakopanem: Stefan Hula drugi w serii próbnej. Kamil Stoch na 3. miejscu

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Mimo niekorzystnych prognoz udało się rozegrać serię próbną przed indywidualnym konkursem Pucharu Świata 2017/2018 w Zakopanem. Najwięcej punktów zdobył w niej Clemens Aigner.

Tak, jak to było w piątkowych treningach, kwalifikacjach i sobotniej rundzie próbnej prowadzenie objął Marius Lindvik. Również i w niedzielnej serii Norweg długo był liderem. Na czele zmienił go Gregor Schlierenzauer. Pięciokrotny zwycięzca indywidualnych konkursów Pucharu Świata rozegranych w Zakopanem jako pierwszy w tej serii skoczył ponad 130 metrów (132,5). Jeszcze dalej poszybował Clemens Aigner, który wykorzystał sprzyjające warunki (za wiatr odjęto mu 15,8 punktu) i wylądował na 139. metrze Wielkiej Krokwi imienia Stanisława Marusarza. Po dalekim skoku Austriaka obniżono belkę z dwunastej na jedenastą.

Aigner pozostał na pierwszym miejscu do końca. Tylko o jedną dziesiątą punktu mniej od niego zdobył Stefan Hula. 31-letni Polak uzyskał 133,5 metra. Za wiatr miał minus 10,8 pkt. Trzecią lokatę zajął Kamil Stoch. Liderowi klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zmierzono 129 metrów (-9,1 za warunki). Dwudziesty był Dawid Kubacki, który musiał zejść z belki z powodu zbyt silnego wiatru.

W serii próbnej wzięło udział 48 zawodników. Nie skakali Daiki Ito oraz Noriaki Kasai.

MiejsceZawodnikKrajMetryPunktyBelka
1.Clemens AignerAustria13969,412.
2.Stefan HulaPolska133,569,311.
3.Kamil StochPolska12962,911.
4.Johann ForfangNorwegia12862,311.
5.Andreas WellingerNiemcy1286211.
6.Gregor SchlierenzauerAustria132,561,212.
20.Dawid KubackiPolska12349,411.
21.Maciej KotPolska124,548,711.
24.Jakub WolnyPolska118,541,411.
31.Tomasz PilchPolska11636,212.
32.Paweł WąsekPolska11335,312.
40.Bartosz CzyżPolska11126,712.
42.Aleksander ZniszczołPolska103,521,712.
45.Piotr ŻyłaPolska103,518,311.


ZOBACZ WIDEO: Maciej Kot podwójnie szczęśliwy. "Dziękuję za ciężką pracę i zaufanie"

Ilu Polaków uplasuje się w czołowej trzydziestce niedzielnego konkursu Pucharu Świata 2017/2018 w Zakopanem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

  • Stanisław Kania Zgłoś
    winien nie wiatr a duda , zawszed gdy na jakichs zawodach sportowych pojawia sie prezydent polacy dają plame , podobnie było w Seulu gdzie to Górniak zaśpiewała hymn żałobny a
    Czytaj całość
    Kwaśniewski dopełnił czare goryczy, jezeli prezio pojedzie do korei tto czarno to widze

    Komentarze (1)

    PRZEJDŹ NA WP.PL