Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil StochPAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Kamil Stoch stracił prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Richard Freitag wrócił na 1. miejsce

Piotr Ziemka
Kamil Stoch nie zakwalifikował się do drugiej serii konkursu w Zakopanem i stracił prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Dwukrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich z 2014 roku miał po konkursie w Tauplitz/Bad Mitterndorf 22 punkty przewagi nad Richardem Freitagiem. Na Wielkiej Krokwi imienia Stanisława Marusarza Niemiec zajął dziesiąte miejsce, zdobył 26 punktów i ponownie został liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Po rywalizacji w Zakopanem ma cztery "oczka" więcej od Stocha.

Z dwunastego miejsca na jedenaste awansował Dawid Kubacki, a z szesnastego na piętnaste - Stefan Hula. Zwycięzca niedzielnego konkursu Anze Semenic przesunął się z 24. pozycji na dziewiętnastą.

Liczba sklasyfikowanych zawodników wzrosła z 58 do sześćdziesięciu. W Zakopanem po raz pierwszy do drugiej serii konkursu Pucharu Świata awansowali Marius Lindvik oraz Tomasz Pilch.

Kolejne zawody zostaną rozegrane 3 i 4 lutego w Willingen.