Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil StochNewspix / FOTON / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Wpadka Kamila Stocha. Pierwszy taki przypadek od niemal dwóch lat

Łukasz Witczyk
Kamil Stoch konkursu indywidualnego w Zakopanem nie będzie miło wspominał. Polski skoczek zajął dopiero 38. miejsce. Po raz ostatnio do drugiej serii nie awansował dwa lata temu.

Po skoku Kamila Stocha na odległość 108,5 metra kibice na Wielkiej Krokwi w Zakopanem zamilkli. Nikt nie spodziewał się tak słabej próby dwukrotnego mistrza olimpijskiego. Dało mu to zaledwie 38. miejsce i Stocha zabrakło w drugiej serii niedzielnego konkursu indywidualnego.

Po raz ostatni Stoch nie uzyskał awansu do finałowej serii 31 stycznia 2016 roku. Od tego czasu minęło dokładnie 728 dni. Wówczas w drugim konkursie w Sapporo zawodnik z Zębu sensacyjnie zajął dopiero 41. lokatę. Był to dla niego jednak trudny sezon, podczas którego zmagał się z kontuzjami.

Teraz Stoch prezentuje wysoką formę, a wynik w Zakopanem można traktować jako wypadek przy pracy. Co prawda w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata spadł na drugie miejsce, ale do prowadzącego Richarda Freitaga traci tylko cztery punkty.

- Zepsułem ten skok. Był przede wszystkim spóźniony, a do tego doszły warunki. Nie miałem po prostu powietrza i spadłem. Mój błąd - mówił po swoim pierwszym skoku reporterowi TVP Sport niepocieszony Stoch.

Konkurs w Zakopanem zakończył się triumfem Anze Semenica. Najlepszy z Polaków, Stefan Hula sklasyfikowany został na czwartym miejscu.

Czy Kamil Stoch wygra obecną edycję Pucharu Świata?