Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil StochNewspix / Tomasz Markowski / Na zdjęciu: Kamil Stoch

PŚ w Willingen: Kamil Stoch najlepszy na treningu! Dawid Kubacki trzeci

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Kamil Stoch zdobył najwięcej punktów w pierwszej oficjalnej serii treningowej podczas Pucharu Świata 2017/2018 w Willingen.

Trening rozpoczęto z siedemnastej belki. Trzeci na liście startowej Yumu Harada wylądował na 137. metrze Muehlenkopfschanze (HS145). Po dalekim skoku Japończyka obniżono rozbieg o dwa stopnie. Z piętnastej bramki wystartowali tylko Tomofumi Naito oraz Florian Altenburger. Austriak uzyskał 139 metrów i znowu zmieniono belkę - tym razem na trzynasty stopień.

Z trzynastej platformy ruszył między innymi Tom Hilde. Norweg, który w Willingen po raz pierwszy weźmie udział w kwalifikacjach do konkursu Pucharu Świata 2017/2018 (wcześniej regularnie występował w zawodach Pucharu Kontynentalnego) miał 139,5 metra i długo prowadził. Ostatecznie sklasyfikowano go na siódmej pozycji.

Hildego zmienił na czele dopiero 41. uczestnik rundy treningowej - Anze Semenic. Zwycięzcy niedzielnego konkursu rozegranego na Wielkiej Krokwi w Zakopanem zmierzono 141 metrów. Po występie Słoweńca nastąpiło już trzecie podczas tej serii obniżenie rozbiegu o dwa stopnie. Więcej punktów od swojego młodszego rodaka zdobył nieobecny podczas rywalizacji PŚ 2017/2018 w Zakopanem - Jernej Damjan

Kamil Stoch skoczył na odległość 135 metrów i objął prowadzenie z dorobkiem o pół punktu większym od zdobyczy Damjana. Na trzeciej pozycji uplasował się Dawid Kubacki. Z kolei Stefan Hula zajął dwunastą lokatę.

23. rezultat miał Richard Freitag. Tylko 107,5 metra uzyskał Daniel Andre Tande. Mistrz świata w lotach narciarskich był 46. w gronie 56 skoczków. Wszyscy zawodnicy mieli wiatr pod narty. Stochowi za warunki odjęto 6,7 punktu, Damjanowi 10,8, a Kubackiemu 6.

MiejsceZawodnikKrajMetryPunktyBelka
1.Kamil StochPolska13588,111.
2.Jernej DamjanSłowenia13787,611.
3.Dawid KubackiPolska133,586,111.
4.Robert JohanssonNorwegia13385,711.
4.Anze SemenicSłowenia14185,713.
6.Peter PrevcSłowenia132,581,811.
12.Stefan HulaPolska130,57511.
21.Maciej KotPolska13068,513.
27.Piotr ŻyłaPolska12564,511.
42.Jakub WolnyPolska122,555,313.


ZOBACZ WIDEO Natalia Czerwonka: Byłam blisko wózka inwalidzkiego, a teraz jadę na igrzyska. To cud

Czy Kamil Stoch będzie liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata po sobotnim konkursie w Willingen?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL