Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu skocznia Salpausselka w Lahti Getty Images / Giovanni Auletta/Agence Zoom / Na zdjęciu skocznia Salpausselka w Lahti

PŚ: świetne informacje pogodowe. Tym razem Lahti będzie łaskawe dla kibiców

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Kibice i skoczkowie mogą szykować się na zaciętą i sprawiedliwą rywalizację w zawodach Pucharu Świata w Lahti. Na najbliższy weekend prognozy pogody dla fińskiej miejscowości są bardzo dobre.

To już niemal tradycja. Na początku marca Puchar Świata w skokach narciarskich odbywa się w fińskim Lahti. Zwykle zmaganiom w tej miejscowości towarzyszy jednak silny wiatr. 

Tegoroczna rywalizacja ma być odstępstwem od tej reguły. Począwszy od piątkowych kwalifikacji, przez sobotnią drużynówkę, i kończąc na niedzielnym konkursie indywidualnym uśredniona siła wiatru ma nie przekroczyć 2 m/s.

Według meteorologów nie będzie również padać śnieg. Jedynym problemem dla skoczków mogą okazać się niskie temperatury. W Finlandii, podobnie jak ostatnio w Polsce, panują duże mrozy. Podczas weekendu ze skokami najchłodniej może być w sobotnim konkursie drużynowym (około -10 stopni Celsjusza). 

Po tym, co skoczkowie przeżyli w Korei Południowej, gdy na normalnej skoczni rywalizowali o medale przy kilkunastostopniowym mrozie i silnym wietrze, warunki jakie będą panować w Lahti, na pewno nie będą im jednak straszne.

program Pucharu Świata w Lahti:

02.03.2018 (piątek)

16:00 - oficjalny trening (2 serie)
18:00 - kwalifikacje

03.03.2018 (sobota)
15:30 - seria próbna
16:30 - pierwsza seria konkursu drużynowego

04.03.2018 (niedziela)
14:30 - seria próbna
15:30 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

ZOBACZ WIDEO Złamane obojczyki, walka z chorobą, praca z psychologiem. Tak nasi skoczkowie docierali na szczyt

Czy Polacy wygrają konkurs drużynowy PŚ w Lahti?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL