WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu od lewej Dawid Kubacki i Kamil Stoch

Kamil Stoch poza konkurencją. "Skacze na kodach"

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Dawid Kubacki nie krył zadowolenia z drugiego miejsca, które we wtorek wywalczył podczas zawodów Pucharu Świata w Lillehammer. Skoczek z uznaniem odniósł się także do formy Kamila Stocha.

Dawid Kubacki już w poniedziałek zasygnalizował, że w Lillehammer będzie się liczył w walce o najwyższe cele. Skoczek wygrał jeden z treningów, a w kwalifikacjach uplasował się za Kamilem Stochem. Tak też zakończył się konkurs główny, w którym Kubacki przegrał z kolegą z kadry o 27,7 punktu. Niemniej jednak to dla niego życiowe osiągnięcie, bo po raz pierwszy w Pucharze Świata stanął na drugim stopniu podium.

- Sukces smakuje bardzo dobrze. Co prawda Kamil nas tutaj mocno złotał, jego przewaga była potworna. Ale cieszę się, bo wiem, że oddałem naprawdę dobre skoki. To też dowód, że w Oslo po prostu nie miałem szczęścia. Moja wartość jako zawodnika ciągle jest bardzo wysoka - skomentował Kubacki w rozmowie z reporterem Telewizji Polskiej. 

Triumfator Letniego Grand Prix z 2017 roku nie odniósł jeszcze ani jednego zwycięstwa w zimowym Pucharze Świata. I choć znajduje się w świetnej formie, przy kapitalnej dyspozycji Kamila Stocha będzie mu o to bardzo trudno w pozostałych konkursach w tym sezonie. 

- Kamil skacze z innej lidze. Można nawet powiedzieć że skacze na kodach. Od początku turnieju udowadnia, że jest faworytem Raw Air. Nie wolno jednak wieszać medali przed zakończeniem, bo to jest sport i wszystko może się wydarzyć - przyznał. 

Warto przypomnieć, że wtorkowe podium pozwoliło Dawidowi Kubackiemu awansować na ósme miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Reprezentant Polski uzbierał już 550 punktów.

ZOBACZ WIDEO: Kamil Stoch podziękował za wsparcie kibiców. "Ono pomogło się nam podnieść"

Czy drugie miejsce Dawida Kubackiego w Lillehammer jest zaskoczeniem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

    Pokaż więcej komentarzy (3)