Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil Stoch Newspix / EXPA / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Czy to koniec skoków w TVP? Mamy komentarz stacji

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Telewizja Polska prowadzi rozmowy z Eurosportem ws. ponownego wykupienia sublicencji na pokazywanie konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich w kolejnych sezonach - potwierdził szef sportu w TVP, Marek Szkolnikowski.

W 2014 roku Telewizja Polska kupiła od Eurosportu sublicencję do transmisji zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonach 2015/2016-2017/2018. Po zbliżających się konkursach w Planicy umowa przestanie więc obowiązywać.

Pojawia się więc pytanie, w której stacji telewizyjnej, oprócz Eurosportu, kibice będą mogli oglądać transmisje z lotów Kamila Stocha i jego kolegów. Rozporządzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji mówi, że muszą być one pokazywane w ogólnodostępnej telewizji.

Wszystko wskazuje na to, że skoki pozostaną w Telewizji Polskiej. Szef sportu w TVP, Marek Szkolnikowski, poinformował WP SportoweFakty, że rozmowy ze stacją Eurosport ws. sublicencji są prowadzone.

 - To mogę potwierdzić. Nie chcę mówić o szczegółach, jeśli osiągniemy porozumienie, na pewno o tym poinformujemy - powiedział Szkolnikowski.

W tym sezonie transmisje z konkursów skoków narciarskich mają znakomitą oglądalność. Niedzielny finał cyklu Raw Air oglądało w TVP 1 aż 6,4 mln widzów. Jeszcze więcej kibiców gromadziło się przed telewizorami podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu czy Turnieju Czterech Skoczni.

Według najnowszych danych, w czołowej dziesiątce najchętniej oglądanych programów w Polsce ostatniego tygodnia, aż cztery pozycje były związane ze skokami narciarskimi. Z analiz firmy Nielsen Audience Measurement wynika, że 15 marca konkurs w Trondheim oglądało 4,49 mln widzów, a dwa dni wcześniej zawody w Lillehammer 4,43 mln osób.

Dodajmy, że nawet jeśli TVP nie dojdzie do porozumienia z Eurosportem ws. sublicencji, zawody na skoczniach w Polsce i tak zostaną pokazane w Telewizji Polskiej.

Jak wynika z wewnętrznej umowy z Polskim Związkiem Narciarskim, TVP jest producentem sygnału z zawodów PŚ rozgrywanych w naszym kraju. Ten kontrakt będzie obowiązywał jeszcze przez dwa sezony.

ZOBACZ WIDEO Dziewięć bramek w meczu Realu Madryt, koncert Cristiano Ronaldo [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

W której stacji oglądasz konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (28):

Wszystkie komentarze (28)

Komentarze (28)

×
    Wszystkie komentarze (28)
    PRZEJDŹ NA WP.PL