WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Kamil Stoch zbiera nagrody po fenomenalnym sezonie

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Skoczkowie zakończyli już sezon 2017/2018, ale to nie oznacza końca nagród dla jego największego bohatera, Kamila Stocha. Tym razem 30-latek z Zębu zwyciężył w plebiscycie "Sportowy Moment Miesiąca" organizowany przez Światową Akademię Laureus.

Razem z Polakiem triumfował również Sven Hannawald. Obaj świetni skoczkowie zostali wyróżnieni za 66. Turniej Czterech Skoczni

Kamil Stoch zdobył uznanie kibiców, którzy mieli decydujący głos w plebiscycie, swoimi wynikami sportowymi w turnieju. Na przełomie 2017 i 2018 roku Polak obronił tytuł w niemiecko-austriackich zawodach, wygrywając wszystkie 4 konkursy. Wcześniej takim osiągnięciem mógł pochwalić się tylko Hannawald.

Niemiecki skoczek, gdy Stoch wyrównał jego rekord, pokazał jednak klasę. Tak jak wcześniej zapowiadał, zaraz po zakończeniu konkursu w Bischofshofen wyszedł z kabiny komentatorskiej (jest ekspertem niemieckiego Eurosportu) i osobiście pogratulował podopiecznemu Stefana Horngachera na zeskoku. Obrazki, gdy Hannawald obejmuje Stocha i szczerze cieszy się z jego sukcesu, szybko obiegły cały świat.

Kibice również je zapamiętali i właśnie to wydarzenie uznali za "Sportowy Moment Miesiąca". Teraz Polak i Niemiec znaleźli się w gronie nominowanych do "Sportowego Momentu Roku".

ZOBACZ WIDEO: Walter Hofer: Triumf Stocha w PŚ nie zaskoczył, bo to wspaniały zawodnik

Czy w sezonie 2018/2019 Kamil Stoch nadal będzie skakał tak świetnie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL