Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil StochGetty Images / Chris Graythen / Na zdjęciu: Kamil Stoch

"Mistrz Kamil Stoch". Polski skoczek będzie miał własny znaczek pocztowy

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Wysyłając list, będzie można nakleić na kopertę znaczek z Kamilem Stochem. Mistrz olimpijski już drugi raz w karierze dostąpił takiego uhonorowania sukcesów.

Kamil Stoch w minionym sezonie potwierdził, że nieprzypadkowo uznawany jest za jednego z najwybitniejszych sportowców w Polsce. Skoczek Zębu zdominował konkurencję. Na igrzyskach olimpijskich zdobył złoty i brązowy medal. W mistrzostwach świata w lotach zgarnął srebro i brąz, a do tego dołożył zwycięstwo w Pucharze Świata, Turnieju Czterech Skoczni, Raw Air, Willingen Five oraz Planica 7.

Poczta Polska postanowiła z tej okazji uhonorować 30-letniego sportowca. 14 kwietnia do obiegu trafią znaczki pocztowe z wizerunkiem skoczka oraz napisem "Mistrz Kamil Stoch". Fani będą mogli także kupić unikatowe koperty. Co ciekawe, znaczek zaprojektowała jego żona Ewa.

Poczta PolskaPoczta Polska
Do sprzedaży trafi milion sztuk znaczków, a cena jednego to 3,70 zł. Tym samym kibice niebawem będą mogli wysyłać listy ze swoim ulubieńcem.

Co ciekawe, Stoch już drugi raz ma własny znaczek. Pierwszy raz w ten sposób został uhonorowany po igrzyskach olimpijskich 2014 w Soczi. Wtedy podobne wyróżnienie spotkało dwóch innych mistrzów olimpijskich, czyli Justynę Kowalczyk i Zbigniewa Bródkę.

ZOBACZ WIDEO Czy Kamil Stoch może być jeszcze lepszy? Ojciec skoczka zabrał głos

Czy Stoch w przyszłym sezonie znowu wygra Puchar Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

 • yes Zgłoś
  "Polski skoczek będzie miał własny znaczek pocztowy" - będzie miał raczej ten kto znaczek kupi ;)
  • Manuel Zgłoś
   To super , warto uhonorować sportowca z takimi osiągnięciami. Kamil Stoch rozsławił imię Polski przez swoje zwycięstwa i cały wspaniały sezon. Mazurek Dąbrowskiego brzmiał
   Czytaj całość
   wielokrotnie dzięki jego sukcesom. Więc uhonorowanie mistrza jest dobrym pomysłem.

   Komentarze (2)

   PRZEJDŹ NA WP.PL