Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: wskaźnik pokazujący siłę i kierunek wiatru podczas zawodów w skokach narciarskich

Dwóch kandydatów do MŚ 2023. Planica z wielkimi nadziejami

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Trondheim i Planica to jedyni kandydaci do organizacji MŚ 2023 w narciarstwie klasycznym. Zwłaszcza Słoweńcy liczą, że w czwartej próbie wygrają głosowanie i zostaną gospodarzami zmagań.

Planica bezskutecznie próbuje przekonać do siebie przedstawicieli Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Koło nosa przeszły im MŚ 2017, 2019, 2021. Nowa oferta ma im zapewnić organizację mistrzostw. - Nawet Norwegowie przyznają nam więcej szans. Niepewność jednak pozostaje - mówi Tomi Trbovc, który reprezentuje słoweńską kandydaturę. 

Na korzyść Planicy przemawia sytuacja skoczni w Trondheim. FIS ogłosił niedawno, że obiekt nie posiada homologacji i musi zostać przebudowany. Szacowany koszt to 80 mln euro. 

Tylu pieniędzy nie zamierzają wykładać Słoweńcy. Ich przedstawiciele twierdzą, że są w stanie przygotować zawody za 20 mln euro. 

Jeśli Planica wygrałaby głosowanie, to po raz pierwszy w historii najlepsi skoczkowie, biegacze narciarscy i kombinatorzy norwescy zawitaliby do Słowenii. Do tej pory niewielka miejscowość znana była głównie z corocznego konkursu lotów. Trondheim natomiast gościło uczestników MŚ w narciarstwie klasycznym w 1997 roku.

ZOBACZ WIDEO Co z zapleczem polskich skoków? "Dzieci wolą grać na komputerach"

Czy zawody na mamucie w Planicy są najciekawsze w kalendarzu PŚ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL