WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Grzegorz Momot / Na pierwszym planie zdjęcia Kamil Stoch. Po lewej małżonka skoczka, Ewa Bilan-Stoch

Kamil Stoch wyróżniony przez władze Zakopanego

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Trzykrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch został 31. honorowym obywatelem Zakopanego. We wtorek jeden z najwybitniejszych skoczków w historii odebrał akt z tytułem i nie ukrywał wzruszenia.

Podziękował za przyznanie honorowego tytułu obywatela Zakopanego i podkreślił, że jest bardzo związany z tym miastem. To właśnie w stolicy polskich Tatr urodził się i zaczynał swoją karierę skoczka narciarskiego. 

Wtorkowa uroczystość odbyła się w Miejskiej Galerii Sztuki. Oprócz Kamila Stocha wzięli w niej udział m. in. Ewa Bilan-Stoch, rodzice polskiego skoczka oraz jego siostry Anna i Natalia. 

Najpierw zaprezentowano film, w którym przybliżono sylwetkę trzykrotnego mistrza olimpijskiego. Sam akt nadania honorowego obywatelstwa wręczyli zawodnikowi burmistrzowie Zakopanego Leszek Dorula, Agnieszka Gąsienica-Daniel i Wiktor Łukaszczyk oraz Jan Gluc, przewodniczący miejskiej rady. 

Oprócz pamiątkowej tablicy Kamil Stoch otrzymał statuetkę oraz atrybuty góralskiego stroju, kapelusz i serdak. W 2011 roku honorowym obywatelem Zakopanego został także Adam Małysz.

Na zdjęciu Kamil Stoch z pamiątkami po nadaniu mu tytułu honorowego obywatela Zakopanego. Fot. PAP/Grzegorz MomotNa zdjęciu Kamil Stoch z pamiątkami po nadaniu mu tytułu honorowego obywatela Zakopanego. Fot. PAP/Grzegorz Momot
Kamil Stoch jest jednym z najwybitniejszych skoczków w historii dyscypliny. Sezon 2017/2018 był jego najlepszym w karierze. Wygrał klasyfikację generalną Pucharu Świata. Triumfował w Turnieju Czterech Skoczni z kompletem 4 zwycięstw. Wywalczył złoto i brąz na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu oraz wygrał Raw Air.

Zobacz także: Kamil Stoch oryginalnie podziękował kibicom za życzenia


ZOBACZ WIDEO Kamil Stoch zdecydował się na wielki gest. Zaskoczył cały sztab kadry


Pasjonujesz się sportem i lubisz robić zdjęcia? Porady naszego eksperta, jak zabrać się za fotografię sportową, znajdziesz TUTAJ.

Czy Kamil Stoch trzeci raz z rzędu wygra Turniej Czterech Skoczni?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):