WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Heinz Kuttin

Heinz Kuttin znalazł nową pracę. Sensacyjny kierunek

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Heinz Kuttin, były trener między innymi polskiej i austriackiej reprezentacji w skokach narciarskich, ma nowego pracodawcę. 47-latek będzie trenował... chińskie skoczkinie.

Celem Austriaka będzie jak najlepsze przygotowanie zawodniczek z Chin do zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 roku, które odbędą się w Pekinie. Obecnie w głównej chińskiej kadrze jest osiem skoczkiń. W sezonie 2017/2018 punktowały jednak tylko dwie zawodniczki, Chang Xinyue oraz oraz Li Xueyao. 

Heinz Kuttin ze swoimi nowymi podopiecznymi zamierza pracować przede wszystkim w Europie. Zgrupowania, według austriackich mediów, mają być organizowane między innymi w Villach i Planicy. 

W latach 2004-2006 Kuttin był głównym szkoleniowcem polskiej reprezentacji w skokach. Nie osiągnął jednak znaczących sukcesów. Znacznie lepiej poszło mu w rodzimej kadrze. Najpierw indywidualnie świetnie prowadził Thomasa Morgensterna. Później, w 2014 roku, objął główną austriacką reprezentację. Pod jego wodzą, w 2017 roku, Stefan Kraft został podwójnym indywidualnym mistrzem świata oraz wygrał klasyfikację generalną Pucharu Świata.

Sezon 2017/2018 nie był jednak dla Austriaków udany. Na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu podopieczni Kuttina nie zdobyli żadnego medalu. W związku z tym 47-latek postanowił zakończyć pracę z austriacką kadrą jako główny trener. Jego rolę przejął Andreas Felder.

ZOBACZ WIDEO Polski nie stać na selekcjonera z "topu"? "Potrzeba człowieka z charyzmą"Oglądaj na żywo Letnie Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle

Czy Heinz Kuttin podjął dobrą decyzję zgadzając się na trenowanie chińskich skoczkiń?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL