Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Żyła WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Piotr Żyła

LGP 2018 w Wiśle: znamy skład na drużynówkę. Bez niespodzianek

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Po kwalifikacjach Stefan Horngacher wybrał czwórkę swoich podopiecznych, którzy wezmą udział w sobotnim konkursie drużynowym Letniego Grand Prix 2018 w Wiśle. Austriacki trener postawił na sprawdzone nazwiska.

W składzie znaleźli się Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła. W takie właśnie kolejności nasi reprezentanci będą skakać w sobotniej drużynówce. 

Tym samym w zespole Biało-Czerwonych zabrakło miejsca dla Aleksandra Zniszczoła, który z bardzo dobrej strony pokazał się w piątkowych kwalifikacjach. W nich 24-latek zajął wysokie 6. miejsce.

We wspomnianych już eliminacjach klasą samą dla siebie był Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski uzyskał aż 137 metrów (pół metra mniej od letniego rekordu skoczni) i pewnie wygrał kwalifikacje. Drugi był Piotr Żyła, który wcześniej błyszczał na treningach. Tym samym to właśnie ta dwójka skoczków powinna być siłą napędową gospodarzy w sobotniej rywalizacji.

Start drużynówki zaplanowano na 17:30. Poprzedzi ją trening o 16:30. Relacja na żywo oraz podsumowanie zmagań na WP SportoweFakty.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 84. Rafał Fronia: Możemy zdobyć K2 zimą. Muszą być spełnione trzy konkretne warunki

Czy po świetnych kwalifikacjach Stefan Horngacher powinien dać szansę Zniszczołowi w rywalizacji drużynowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL