WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Piotr Żyła

LGP w Wiśle: Piotr Żyła nie kryje radości po kwalifikacjach. "Quali łogień"

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Kamil Stoch wygrał kwalifikacje do konkursu Letniej Grand Prix w Wiśle, a Piotr Żyła zajął drugie miejsce. Obaj polscy skoczkowie zasygnalizowali wysoką formę. - Quali łogień - w swoim stylu podsumował wyniki Żyła.

Obaj polscy skoczkowie byli poza zasięgiem rywali w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego w Wiśle. Kamil Stoch skoczył aż 137 metrów, a Piotr Żyła wylądował na 131. metrze. Byli oni jedynymi skoczkami, którzy przekroczyli granicę 130 metrów. U progu rywalizacji w Letniej Grand Prix obaj zasygnalizowali wysoką formę.

Zarówno Stoch, jak i Żyła mieli sporo powodów do radości. O ile Stoch przyzwyczaił już kibiców do swoich dobrych występów, o tyle Żyła ma za sobą nieudany sezon. Skoczek pokazał jednak, że prywatne problemy rodzinne nie mają wpływu na jego formę. - Quali łogień, w sobotę walczymy dalej - w swoim stylu podsumował Żyła.

LPG Wisła czas zacząć quali łogień jutro walczymy dalej #pieter #LPG #wisła #łogień

Post udostępniony przez Piotr Żyła (@piotr_zyla_official)


W sobotę w Wiśle odbędzie się konkurs drużynowy. Po udanych występach w kwalifikacjach faworytami są Polacy, którzy wystąpią w swoim najmocniejszym składzie. Liderem ma być Stoch. - Jak ja dawno nie widziałem słońca, piękny dzień - napisał po piątkowych kwalifikacjach.

Sobotni konkurs drużynowy rozpocznie się o 17:30. Z kolei start niedzielnego konkursu indywidualnego również zaplanowany jest na 17:30.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 84. Rafał Fronia: Polscy dziennikarze pod K2 narażali własne życie. To było niepotrzebne

Czy polski zespół wygra konkurs drużynowy w Wiśle?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL