Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle

PŚ w Wiśle: ruszyła produkcja śniegu. Świetne informacje dla kibiców

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Za półtora miesiąca Wisła znów zorganizuje inaugurację Pucharu Świata w skokach. Na skoczni im. Adama Małysza rozpoczęła się już produkcja śniegu. Andrzej Wąsowicz przekazał także świetne informacje dla kibiców, odnośnie biletów na zawody.

- Na stronie kupbilet.plpojawiły się nowe bilety na trybuny. W sumie przygotowaliśmy dodatkowych 700 wejściówek na każdy dzień zawodów. To na pewno bardzo dobra informacja dla kibiców, bo przecież biletów już nie było - podkreślił Andrzej Wąsowicz. Sprzedaż dodatkowych biletów rozpoczęła się w piątek 5 października.

Fani skoków mogą zatem kupować dodatkowe wejściówki, a organizatorzy zawodów już rozpoczęli pracę nad przygotowaniem skoczni narciarskiej im. Adama Małysza do konkursów. W środę na obiekcie zaczęto produkować śnieg. 

- Do 5 listopada chcemy, żeby skocznia była już gotowa. Wówczas udostępnimy ją do skakania, w pierwszej kolejności polskim zawodnikom. Później szanse na treningi otrzymają również drużyny zagraniczne, jeśli oczywiście będą chciały skorzystać z naszego obiektu - zapewnił, dla WP SportoweFakty, Andrzej Wąsowicz.

- Rozpoczęliśmy produkcję śniegu wcześniej niż przed rokiem, ponieważ wiedzieliśmy, że nie można tego zrobić na ostatnią chwilę. Nasza praca wygląda też nieco inaczej. Śnieg gromadzimy w przejściu na dole. Weekend zapowiada się bardzo ciepły, a gdy śnieg jest tak zbity w jednym miejscu, to mniej będzie się go topić. Później będziemy więcej sypać go na górę skoczni, by nie było tak trudno rozprowadzać go później po zeskoku naszym ratrakiem - dodał dyrektor skoczni w Wiśle. 

Jeszcze przed tegorocznymi zawodami Letniego Grand Prix na obiekcie im. Adama Małysza, FIS postawił warunek, że obok skoczni muszą zostać zamontowane osłony przeciwwietrzne, jeśli letnie i zimowe konkursy w Wiśle mają dojść do skutku. W lipcu zamontowano obok buli siatki. Będą one używane także w listopadzie, więc nie ma zagrożenia, że inauguracja PŚ w skokach narciarskich 2018/2019 nie odbędzie się. 

- Finalizujemy wykupienie tych siatek, żebyśmy na stałe mogli z nich korzystać. Mamy już zamówioną ekipę, która zamontowała te osłony latem. Chcemy by teraz nam też pomogli je postawić, ponieważ nie mamy jeszcze takiego doświadczenia w tym zakresie, by zrobić to samemu - zdradził rozmówca WP SportoweFakty. 

Pierwszy weekend Pucharu Świata w skokach 2018/2019 potrwa w Wiśle od 16 do 18 listopada. Przed rokiem na tej skoczni również odbyła się inauguracja cyklu. 

Program zawodów Pucharu Świata w Wiśle (2018):

piątek (16.11.2018)
16:00 - oficjalne treningi (2 serie)
18:00 - kwalifikacje

sobota (17.11.2018)
15:00 - seria próbna
16:00 - pierwsza seria konkursowa

niedziela (18.11.2018)
14:00 - seria próbna
15:00 - pierwsza seria konkursowa

ZOBACZ WIDEO Bayern Monachium na kolanach. Kolejny gol Ondreja Dudy [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy reprezentant Polski wygra konkurs indywidualny podczas tegorocznego PŚ w skokach w Wiśle ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL