Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jewgienij KlimowWP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Jewgienij Klimow

Trzecie złoto Klimowa w mistrzostwach Rosji 2018 - zwycięstwo drużyny z Moskwy

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Zawodnicy reprezentujący Moskwę wygrali na igelicie w Krasnej Polanie konkurs drużynowy podczas mistrzostw Rosji 2018 w skokach narciarskich.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Michaił Nazarow, Ilmir Hazetdinow, Dmitrij Wassiliew, a także Jewgienij Klimow. Srebrne medale otrzymali skoczkowie z Niżnego Nowogrodu: Denis Korniłow, Roman Trofimow, Zahir Dżafarow oraz Michaił Maksimoczkin. Natomiast trzecie miejsce zajęli zawodnicy z Tatarstanu: Artiom Redżepow, Aleksandr Łoginow, Danił Sadriejew i Maksim Siergiejew. Sklasyfikowano 10 zespołów.

Skoczkowie reprezentujący Moskwę nie prowadzili po pierwszej i drugiej kolejce, ale w trzeciej objęli już prowadzenie za sprawą Wassiliewa. Na czele pozostali do końca. Zwyciężyli z dorobkiem 911,6 punktu. 

Najdłuższe skoki wykonał Klimow. Triumfator obu konkursów indywidualnych o mistrzostwo Rosji 2018 na igelicie w pierwszej serii uzyskał 138,5 metra. W drugiej rundzie zwycięzcy klasyfikacji końcowej Letniej Grand Prix 2018 zmierzono 136,5 metra. Były kombinator norweski zdobył łącznie 244,5 punktu. Drugi w nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej był Nazarow (129/133 metry oraz 233,2 punktu).

Najlepiej z grona srebrnych medalistów, którzy zgromadzili 814 "oczek", spisał się Korniłow (126,5/131,5 metra oraz 226,4 pkt). 

W kwietniu 2018 roku na podium drużynowego konkursu o mistrzostwo Rosji znalazły się te same ekipy. Wówczas wygrał jednak Niżny Nowogród, a Moskwa zajęła drugą lokatę.

ZOBACZ WIDEO: Krzysztof Wielicki: Zachowanie Denisa Urubko mnie zaskoczyło. Wszyscy mieli do niego pretensje

Czy Jewgienij Klimow będzie w czołowej dziesiątce klasyfikacji końcowej Pucharu Świata 2018/2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL