Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle

PŚ w skokach: dobre wiadomości z Wisły. Być może skoczkowie nie będą musieli zmieniać planów

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Ze względu na pogodę istniało ryzyko, że skocznia w Wiśle może nie być udostępniona przed inauguracją Pucharu Świata na treningi dla polskich skoczków. - Sprawa nie jest jeszcze przesądzona - powiedział jednak Andrzej Wąsowicz dla WP SportoweFakty.

- W czwartek spotkałem się z Adamem Małyszem. Nie mogę tego zagwarantować na teraz, ponieważ pogoda jest nieprzewidywalna, ale jeśli skocznia będzie gotowa, to kadra A od około 7 listopada będzie skakała na skoczni w Wiśle. Jeśli nie będzie natomiast to możliwe, to czeka ich zgrupowanie na Wielkiej Krokwi w Zakopanem - zapowiedział dyrektor skoczni narciarskiej w Wiśle. 

Już na początku października na obiekcie im. Adama Małysza rozpoczęła się produkcja śniegu. Organizatorom zawodów nie sprzyjały jednak warunki atmosferyczne. Jak na październik było zdecydowanie za ciepło. Wysokie temperatury uniemożliwiały rozprowadzeniu śniegu po zeskoku skoczni. Tym samym było realne zagrożenie, że obiekt - mimo wstępnych planów - nie będzie gotowy na początek listopada.

W Wiśle aura zaczęła się jednak zmieniać na lepsze. Temperatura spadła, prognozy są również optymistyczne, a to pozwala wierzyć, że obiekt będzie przygotowany na tyle wcześnie, by mogli na nim spokojnie potrenować podopieczni Stefana Horngachera. 

- W piątek już się ochłodziło. Jest około 11 stopni Celsjusza i to jak na tę porę roku jest już temperatura przyzwoita. W ostatnich dniach było jednak znacznie cieplej no i niestety ubytki w produkowanym przez nas śniegu były widoczne. Cały czas jednak pracujemy. W następnym tygodniu powinno się jeszcze ochłodzić i wtedy rozpoczniemy proces rozkładania śniegu na skoczni. Ratrak jest już podpięty do lin i czekamy tylko na ochłodzenie - zapewnił Andrzej Wąsowicz.

Trenowanie na własnych obiektach przed inauguracją Pucharu Świata jest bardzo ważne dla polskich skoczków. Zawodnicy niejednokrotnie podkreślali, że treningi w Wiśle lub Zakopanem to duży atut. Przede wszystkim oszczędzają czas na podróże (więcej dni na skoki) i unikają tłumów innych skoczków na zagranicznych obiektach (możliwość oddania więcej skoków jednego dnia).

Inaugurację PŚ w skokach narciarskich 2018/2019 w Wiśle zaplanowano na 16-18 listopada. Relacje na żywo oraz obszerne podsumowanie zmagań na WP SportoweFakty.

Program zawodów Pucharu Świata w Wiśle (2018):

piątek (16.11.2018)
16:00 - oficjalne treningi (2 serie)
18:00 - kwalifikacje

sobota (17.11.2018)
15:00 - seria próbna
16:00 - pierwsza seria konkursowa

niedziela (18.11.2018)
14:00 - seria próbna
15:00 - pierwsza seria konkursowa

ZOBACZ WIDEO: Krzysztof Wielicki: Tomasz Mackiewicz miał wspaniałą wizję, ale był postrzegany krytycznie

Czy Polacy wygrają drużynowy konkurs PŚ 2018/2019 w Wiśle?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL