Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Alex InsamWP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Alex Insam

Alex Insam zwycięzcą mistrzostw Włoch, Sebastian Colloredo poza podium

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Alex Insam wygrał na normalnej skoczni w Predazzo mistrzostwa Włoch w skokach narciarskich 2018. Triumfatorką konkursu kobiet została Lara Malsiner.

W pierwszej serii Alex Insam uzyskał najdłuższą odległość konkursu - 98,5 metra. To dla niego drugi złoty medal indywidualnych mistrzostw kraju w skokach narciarskich seniorów. Po raz pierwszy triumfował w październiku 2015 roku. Tylko punkt mniej od rekordzisty Włoch w długości lotu narciarskiego zdobył Davide Bresadola, który wygrał trzy poprzednie krajowe czempionaty.

Trzecie miejsce zajął Federico Cecon. Czwarty wynik dnia miał rekordzista pod względem liczby złotych medali na mistrzostwach Italii w skokach narciarskich - Sebastian Colloredo. Trenerem włoskich skoczków od 2016 roku jest Łukasz Kruczek.

MiejsceZawodnikPunkty
1.Alex Insam234
2.Davide Bresadola233
3.Federico Cecon219,5
4.Sebastian Colloredo211
5.Francesco Cecon205,5
6.Giovanni Bresadola205


Konkurs kobiet zdecydowanie wygrała Lara Malsiner (228,5 punktu). Na drugim stopniu podium stanęła Veronica Gianmoena (159). Trzecią lokatę zajęła Annika Sieff (155). W trzech poprzednich edycjach krajowego czempionatu L. Malsiner była trzecia. 

W rywalizacji nie wzięły udziału starsza siostra złotej medalistki Manuela Malsiner oraz Elena Runggaldier (obie nie startowały z powodu kontuzji). Nie wystąpiła też Evelyn Insam, która zawiesiła karierę.

ZOBACZ WIDEO: Krzysztof Wielicki ma nowy pomysł, jak zdobyć K2 zimą. "Musimy zmienić trzy rzeczy"Kliknij tutaj i oglądaj online skoki narciarskie w Rasnovie

Czy Alex Insam będzie w czołowej dwudziestce indywidualnego konkursu Pucharu Świata 2018/2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL