Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle

Problemy są, ale konkurs w Wiśle niezagrożony. Organizatorzy mają sposoby na śnieg

Dawid Góra
Dawid Góra
Jeśli śniegu z magazynów nie wystarczy, Polski Związek Narciarski sprowadzi go ze Szczyrku. Białego puchu ma być tyle, że można by nim było pokryć trzy skocznie. Problemy są, ale pod kontrolą.

- Faktycznie jest ubytek śniegu, na oko ok. 30-40 proc. On jednak ciągle jest produkowany, a przed ubytkiem była wystarczająca ilość. Ponadto, gdyby była taka potrzeba, dowieziemy śnieg ze Szczyrku. Dyrektor Andrzej Wąsowicz już tam był, wszystko jest uzgodnione - tłumaczy Apoloniusz Tajner, prezes PZN.

Potwierdza to Agnieszka Baczkowska. - Ze Szczyrku można przywieźć ok. 3 tys. kubików. Śniegu wystarczy nam na pokrycie trzech skoczni - mówi delegatka FIS.

Wydaje się, że jedynym czynnikiem, który mógłby przeszkodzić w rozegraniu zawodów jest wiatr. Nawet, gdyby wysokie temperatury utrzymały się do dnia zawodów, brak mrozu nie będzie zagrożeniem. - Jeśli pokrywa zostanie przygotowana na dzień zawodów, ale śnieg będzie zbyt miękki, można utwardzić go środkami chemicznymi. Według naszej koncepcji, śnieg będzie rozprowadzony od dołu - wyjaśnia Tajner.

Sytuację w Wiśle sprawdzał prezes, delegatka FIS, Adam Małysz i pracownicy, którzy są tam na co dzień. FIS interesuje się przygotowaniami do konkursu, ale, podobno, bez obaw. - Od lat współpracujemy. Jak PZN coś gwarantuje to FIS, to podchodzi się do tego z zaufaniem. Mamy pełną wiarygodność - zaznacza prezes.

ZOBACZ WIDEO: Fajdek o mały włos nie zabił trenera. "Gdyby nie wstał, skończyłoby się zgonem"

W trakcie przygotowań do inauguracji Pucharu Świata zepsuła się jedna z maszyn produkująca śnieg. Problem naprawiono i obecnie wszystko działa bez zastrzeżeń.

W pozytywnym tonie wypowiada się dyrektor zawodów. - Ochłodzenie zapowiadają starsi beskidzcy górale. Z kolei portale pogodowe na razie nie mają dla nas dobrych wieści. Pozostajemy jednak optymistami i spokojnie czekamy - podkreśla Andrzej Wąsowicz.

Czy konkurs drużynowy w Wiśle wygrają Polacy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

 • steffen Zgłoś
  W sumie trochę śmieszna jest ta walka o śnieg. Zjeżdża się po mrożonych sztucznie torach, leci w powietrzu, a na śniegu tylko ląduje, więc jego wpływ na długość skoku jest żaden.
  Czytaj całość
  Równie dobrze mogliby lądować na białym igelicie.
  • saar Zgłoś
   dlaczego piszecie bzdury???? wystarczy wejsc na kamere live, ktora jest na skoczni w wisle i widac ile jest juz nawiezionego sniegu; w zeszlym roku o tej porze nie bylo polowy sniegu (z tego co
   Czytaj całość
   obecnie) i nie bylo problemu;

   Komentarze (2)

   PRZEJDŹ NA WP.PL