WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Agencja Gazeta / Marek Podmokły / Na zdjęciu: Gregor Schlierenzauer

PŚ w skokach: Austriacy inaczej przygotowują się niż Polacy. To może dać im przewagę w Wiśle

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Skoczkowie szlifują swoją formę przed inauguracją nowego sezonu Pucharu Świata w Wiśle. Austriacy wybrali nieco inny od Polaków sposób na treningi w końcowej fazie przygotowań. Znaleźli skocznię, na której oddadzą skoki na śniegu.

Mowa o obiektach w Falun. We wtorek zawodnicy wzięli udział w testach aerodynamicznych w Wiedniu. Później wsiedli do samolotu, którym polecieli do Szwecji. W czwartek i piątek na skoczni w Falun mają zaplanowane treningi, na których oddadzą pierwsze przed nowym sezonem skoki na śniegu.

Tym samym Austriacy zdecydowali oswoić się z taką nawierzchnią na skoczni jeszcze przed startem sezonu w Wiśle. To inna taktyka niż obrali Polacy, którzy do końca przygotowań trenują na torach lodowych, ale na obiektach pokrytych igielitem. Która z form pracy okaże się lepsza? Dowiemy się 17 i 18 listopada. Na te dni zaplanowano odpowiednio zmagania drużynowe i indywidualne w Wiśle, zaliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. 

Nie można wykluczyć jednak scenariusza, że dzięki przynajmniej kilku próbom na śniegu Austriacy na samym początku sezonu będą mieli lekką przewagę nad rywalami, między innymi Biało-Czerwonymi. 

Łącznie do Polski Andreas Felder, nowy szkoleniowiec Austriaków, zabierze siedmiu swoich podopiecznych. W piątek 16 listopada, w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego, wystartują Gregor Schlierenzauer, Manuel Fettner, Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Philipp Aschenwald, Clemens Aigner i Daniel Huber.

Relacja na żywo z wszystkich serii w Wiśle oraz ich podsumowanie na WP SportoweFakty. 

Program PŚ w Wiśle:

piątek (16.11.2018)
16:00 - oficjalny trening (2 serie)
18:00 - kwalifikacje

sobota (17.11.2018)
15:00 - seria próbna
16:00 - pierwsza seria konkursu drużynowego

niedziela (18.11.2018)
14:00 - seria próbna
15:00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

ZOBACZ WIDEO: Paweł Fajdek napisał książkę "Petarda". "Śmiałem się i mówiłem: Boże, co sobie ludzie pomyślą?"

Czy reprezentacja Austrii stanie na podium drużynowego konkursu PŚ w Wiśle?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL