Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle

PŚ: na takie informacje z Wisły czekaliśmy. Wiemy, kiedy rozpocznie się rozkładanie śniegu na skoczni

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Z coraz większym spokojem można czekać na inaugurację Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Pogoda zaczyna sprzyjać organizatorom. Śnieg nadal jest produkowany. Wiemy także, kiedy rozpocznie się proces rozkładania go na skoczni.

- W piątek (9 listopada - przyp. red.) w godzinach późno popołudniowych, gdy już powietrze ochłodzi się, rozpoczynamy proces rozkładania śniegu na skocznię. Około poniedziałku może wtorku będziemy mieli już pewność, czy ilość wyprodukowanego śniegu wystarczy - takie informacje Andrzej Wąsowicz przekazał dla WP SportoweFakty. 

Jeszcze kilka dni temu o inaugurację PŚ w skokach narciarskich w Wiśle nie można było być tak spokojnym. Wysokie temperatury powietrza powodowały, że śnieg bardzo szybko topił się. Istniało ryzyko, że będzie go za mało, więc w rezerwie przygotowano plan B. Zakładał on dowiezienie śniegu ciężarówkami ze Szczyrku. Najprawdopodobniej nie będzie to jednak potrzebne. 

- W nocy temperatura powietrza jest bliska zeru. Słońce na skocznię zagląda już tylko na krótko, na około dwie godziny. Dlatego produkujemy śnieg cały czas. Nie mamy jeszcze pewności, ponieważ nie jest on rozłożony na skoczni, ale sądzimy, iż mamy wystarczającą już ilość śniegu. Cały czas jednak go jeszcze produkujemy. Wydajność maszyn jest bardzo dobra, zatem jesteśmy spokojni - zapewnił dyrektor obiektu im. Adama Małysza. 

Do kwalifikacji, zaplanowanych na piątek 16 listopada, pozostało 8 dni. Tym samym można już nieśmiało spoglądać w prognozy pogody na dni, w których odbędą się zmagania. Na razie są powody do umiarkowanego optymizmu. 

- Oprócz temperatur patrzymy również na siłę wiatru i prognozy są dobre. Co prawda pozostał jeszcze tydzień do zawodów, ale jeśli przewidywania meteorologów potwierdzą się, to będzie bardzo dobrze - podkreślił Andrzej Wąsowicz. 

Według najnowszych prognoz od piątku do niedzieli (16-18 listopada) w dzień temperatura powietrza nie przekroczy 10 stopni Celsjusza. Nie są spodziewany opady. Również wiatr nie ma być zbyt silny i nie powinien przekroczyć 3 m/s.

Program PŚ w Wiśle:

piątek (16.11.2018)
16:00 - oficjalny trening (2 serie)
18:00 - kwalifikacje

sobota (17.11.2018)
15:00 - seria próbna
16:00 - pierwsza seria konkursu drużynowego

niedziela (18.11.2018)
14:00 - seria próbna
15:00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

ZOBACZ WIDEO Obrona Sampdorii się rozpadła. Torino wygrało 4:1 [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy reprezentacja Polski wygra drużynowy konkurs PŚ w Wiśle?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL