Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle

PŚ w Wiśle: wiemy, czy skocznia będzie dalej naśnieżana i kiedy zostanie otwarta dla zawodników

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Śnieg na skoczni w Wiśle został już rozłożony do samej buli. W poniedziałek, tak jak zapowiadano, została podjęta decyzja, czy dalej trzeba będzie naśnieżać obiekt przed zawodami. Mamy również informację, kiedy obiekt zostanie oddany dla zawodników.

- Myślę, że śniegu trzeba będzie jeszcze wyprodukować. Chcielibyśmy przez dwie doby sypać tego śniegu. Jeśli to się powiedzie, to uważam, iż wystarczy nam białego puchu - zapowiedział Andrzej Wąsowicz dla WP SportoweFakty.

W mediach pojawiły się już spekulacje, że być może skocznia będzie oddana do skakania w środę albo w czwartek. Ta informacja szybko dotarła za granicę naszego kraju.

- Dzwonił już do mnie Jakub Janda, czy to prawda, że w czwartek skocznia będzie otwarta. Na razie zdementowałem tą informację. Obiekt raczej będzie gotowy dopiero na oficjalne piątkowe treningi i kwalifikacje. Chcemy wcześniej na skocznię wpuścić tylko naszych przedskoczków. Gdybyśmy pozwolili na treningi jednej reprezentacji, to wszyscy chcieliby skakać. Tymczasem musimy zadbać o jakość naszej skoczni, bo każdy trening spowodować może zagłębienia - zwrócił uwagę dyrektor skoczni narciarskiej im. Adama Małysza w Wiśle. 

Przez weekend organizatorzy rozprowadzili śnieg na większej części zeskoku aż do samej buli. W poniedziałek rozpoczęło się naśnieżanie i mrożenie torów lodowych. Z kolei śnieg został do rozprowadzenia jeszcze na przeciwstoku skoczni (tam gdzie zawodnicy zatrzymują się po swojej próbie), ale to zadanie organizatorzy - ze względu na dodatnie temperatury powietrza - wykonają dopiero w drugiej połowie tygodnia.

Zrzut ekranu z kamery na skoczni w Wiśle w poniedziałkowy poranekZrzut ekranu z kamery na skoczni w Wiśle w poniedziałkowy poranek
Po razu drugi z rzędu w Wiśle odbędzie się inauguracja Pucharu Świata w skokach narciarskich. Tak jak przed rokiem na obiekcie im. Adama Małysza zaplanowano konkurs drużynowy i indywidualny. Zmagania rozpoczną się od piątkowych treningów i kwalifikacji. Relacje na żywo z wszystkich serii w Wiśle oraz ich podsumowanie na WP SportoweFakty.

Program PŚ w Wiśle:

piątek (16.11.2018)
16:00 - oficjalny trening (2 serie)
18:00 - kwalifikacje

sobota (17.11.2018)
15:00 - seria próbna
16:00 - pierwsza seria konkursu drużynowego

niedziela (18.11.2018)
14:00 - seria próbna
15:00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 88. Wstrząsające statystyki na K2. Janusz Gołąb: Boję się, że ta góra podzieli los Everestu

Czy Polacy wygrają drużynowy konkurs PŚ 2018/2019 w Wiśle?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL