Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Richard FreitagGetty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Richard Freitag

PŚ w Wiśle: znamy skład Niemców. Nie ma niespodzianek

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Kolejni trenerzy odsłaniają karty przed inauguracją Pucharu Świata w skokach narciarskich 2018/2019. Nazwiska swoich podopiecznych na zmagania w Wiśle podał Werner Schuster. W składzie Niemców nie ma niespodzianek.

Poza Severinem Freundem, który już ogłosił że sezon rozpocznie od drugiego weekendu cyklu a więc w Kuusamo, do Polski przyjadą wszyscy najlepsi z niemieckiej reprezentacji. 

W piątkowych kwalifikacjach wystartują zatem: David Siegel, Pius Paschke, Stephan Leyhe, Karl Geiger, Markus Eisenbichler, Andreas Wellinger i Richard Freitag. W poprzednim cyklu najlepiej z Niemców prezentowali się dwaj ostatni wymieni skoczkowie.

Początek sezonu 2017/2018 należał do Freitaga, który był nawet przez pewien czas liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Z kolei w drugiej części ze znakomitej strony pokazał się Andreas Wellinger, który na igrzyskach olimpijskich wywalczył złoto i srebro w rywalizacji indywidualnej.

Z kolei podczas tegorocznego lata najlepiej z Niemców prezentował się Karl Geiger, który wygrał między innymi dwa konkursy w rumuńskim Rasnovie. O 25-latku z Oberstdorfu mówi się, że może być tzw. czarnym koniem niemieckiej kadry podczas nowej edycji Pucharu Świata.

Relacje na żywo z zawodów w Wiśle oraz ich obszerne podsumowanie na WP SportoweFakty.

Program PŚ w Wiśle:

piątek (16.11.2018)
16:00 - oficjalny trening (2 serie)
18:00 - kwalifikacje

sobota (17.11.2018)
15:00 - seria próbna
16:00 - pierwsza seria konkursu drużynowego

niedziela (18.11.2018)
14:00 - seria próbna
15:00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

ZOBACZ WIDEO Adam Kszczot w nowej roli. Został wydawcą WP SportoweFakty

Czy Niemcy wygrają drużynowy konkurs PŚ w Wiśle?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL