Najnowsze Wyniki/Kalendarz
skoki narciarskieGetty Images / Alain Grosclaude/Agence Zoom / Na zdjęciu: skoki narciarskie

PŚ w skokach: inauguracja w Wiśle znów przejdzie do historii. Drugi raz z rzędu

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Po raz drugi z rzędu to Wisła i skocznia narciarska imienia Adama Małysza są gospodarzem inauguracji Pucharu Świata w skokach. Zawodnicy zmagania rozpoczną już 16 listopada. To najszybszy start w historii cyklu.

Co ciekawe, poprzedni rekord również należał do Wisły. Miniony sezon PŚ w skokach narciarskich rozpoczął się od treningów i kwalifikacji do konkursu indywidualnego w piątek, 17 listopada. 

Minął rok i inauguracja walki o Kryształową Kulę odbędzie się jeden dzień wcześniej. Znów skoczkowie wezmą udział najpierw w treningach i kwalifikacjach do zawodów indywidualnych, ale tym razem odbędą się one w piątek, 16 listopada. 

W XXI wieku, zanim premierowe konkursy powierzono Wiśle, Puchar Świata zazwyczaj rozpoczynał się w Finlandii, najczęściej w Kuusamo. Rywalizację planowano jednak dopiero na ostatni weekend listopada. Odstępstwa od tej reguły FIS wprowadził przed sezonem 2012/2013, gdy inauguracja odbyła się w norweskim Lillehammer 23 listopada. 

Przez trzy kolejne lata skoczkowie walkę o Kryształową Kulę rozpoczynali w Klingenthal. Zmagania w Niemczech również przypadały na przedostatni weekend listopada, ale nigdy wcześniej niż 20. 

Przypomnijmy, że tym razem w Wiśle - zresztą tak samo jak w poprzednim roku - na obiekcie imienia Adama Małysza zaplanowano konkurs drużynowy i indywidualny. Rywalizacja rozpocznie się od wspomnianych już wcześniej piątkowych treningów i eliminacji. Relacje na żywo oraz obszerne podsumowanie zmagań na WP SportoweFakty.

Program PŚ w Wiśle:

piątek (16.11.2018)
16:00 - oficjalny trening (2 serie)
18:00 - kwalifikacje

sobota (17.11.2018)
15:00 - seria próbna
16:00 - pierwsza seria konkursu drużynowego

niedziela (18.11.2018)
14:00 - seria próbna
15:00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

ZOBACZ WIDEO: Para polskich wspinaczy zdominowała MŚ. "Niesamowite! Do tej pory przechodzi mnie dreszcz"

Czy polski skoczek wygra niedzielny indywidualny konkurs PŚ w Wiśle?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL