Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Walter Hofer

PŚ w skokach: świetne informacje z Wisły. Walter Hofer pod wrażeniem Polaków

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Ciepła jak na listopad aura nie storpedowała inauguracji nowego sezonu Pucharu Świata. Dobę przed oficjalnymi treningami i kwalifikacjami skocznia im. Adama Małysza jest gotowa do zawodów. Pod wrażeniem pracy organizatorów jest sam Walter Hofer.

- Skocznia w Wiśle jest naśnieżona i w stu procentach gotowa do skakania - zapewnił dla WP SportoweFakty Andrzej Wąsowicz.

Już w czwartkowe przedpołudnie, jak informował komentator sportowy Sebastian Szczęsny z "TVP Sport", obiekt im. Adama Małysza pozytywnie przeszedł pierwszą kontrolę. Druga, już z udziałem samego szefa Waltera Hofera, odbyła się kilka godzin później. 

- Popołudniowa wizytacja obiektu jest już za nami. Był na niej między innymi Walter Hofer. Wszyscy są bardzo zadowoleni z efektów pracy. Nie chcę się chwalić, ale przedstawiciele FIS-u są po prostu pod wrażeniem - podkreślił dyrektor skoczni w Wiśle.

Pochwały dla organizatorów nie są na wyrost. Od początku listopada w Polsce temperatura często przekraczała 10 stopni Celsjusza w dzień. W nocy nie było zbyt wielu mrozów. To mocno utrudniało wyprodukowanie śniegu i potem odpowiednie rozłożenie go na skoczni. Organizatorzy poradzili sobie jednak z tym wyzwaniem, mimo że do Wisły nadal nie zawitała prawdziwa zima. 

ZOBACZ WIDEO Bundesliga: Fantastyczna druga połowa, padło pięć bramek. Fortuna rozbiła Herthę [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Skocznia jest jednak gotowa i w piątek o 16:00 rozpoczną się na niej oficjalne treningi przed kwalifikacjami. Z samego rana, jeszcze przed najlepszymi skoczami, na obiekcie pojawią się jednak przedskoczkowie. 

- Planujemy w piątek o 9:00 rano przetestować obiekt i wpuścimy przedskoczków. Oddadzą po dwa skoki. Chcemy przede wszystkim sprawdzić stan zeskoku - zdradził Andrzej Wąsowicz.

Relacja z wszystkich serii treningowych w Wiśle, kwalifikacji oraz konkurs drużynowego i indywidualnego na WP SportoweFakty.

Program PŚ w Wiśle:

piątek (16.11.2018)
16:00 - oficjalny trening (2 serie)
18:00 - kwalifikacje

sobota (17.11.2018)
15:00 - seria próbna
16:00 - pierwsza seria konkursu drużynowego

niedziela (18.11.2018)
14:00 - seria próbna
15:00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

Czy Kamil Stoch wygra piątkowe kwalifikacje w Wiśle?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

  • Klemek Zgłoś
    Rok temu też to słyszałem, a tydzień temu wyczytałem że Damian cieszył że nie przyleciał do Wisły, a koledzy mu opowiadali że tak źle przygotowanej skoczni dawno nie widzieli

    Komentarze (1)

    PRZEJDŹ NA WP.PL