Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Michał Stańczyk / Na zdjęciu: Robert Johansson

PŚ w Wiśle: dyskwalifikacja czołowego skoczka! Norwegowie poza finałową serią

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
O sobotnim drużynowym konkursie Pucharu Świata w Wiśle Norwegowie będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Za nieprzepisowy kombinezon został zdyskwalifikowany Robert Johansson. Norwegowie nie awansowali nawet do drugiej serii.

Robert Johansson skakał w trzeciej grupie premierowej kolejki. Uzyskał 126,5 metra, ale został poproszony o przejście kontroli sprzętowej na dole skoczni. Niestety dla samego zawodnika i jego kolegów z reprezentacji ,przedstawiciele FIS zdecydowali, że kombinezon popularnego "wąsacza" był nieprzepisowy.

Tym samym 28-latek z Lillehammer został zdyskwalifikowany, a jego noty nie zaliczono do rezultatu Norwegów. Liczyły się tylko rezultaty trzech pozostałych podopiecznych Alexandra Stoeckla. Triumfatorzy poprzedniej edycji Pucharu Narodów uzyskali jednak tylko 349,6 punktu. To było za mało, by przynajmniej wywalczyli awans do finałowej serii.

Ostatecznie Norwegów sklasyfikowano na 10. pozycji, a gorsi od nich tego dnia byli tylko reprezentanci Kazachstanu. Na dyskwalifikacji Johanssona najbardziej skorzystali Czesi, którzy dzięki temu znaleźli się w drugiej serii. 

Ostatecznie sobotni konkurs drużynowy w Wiśle, ku uciesze gospodarzy, w wielkim stylu wygrali Biało-Czerwoni prowadzeni przez Kamila Stocha. Polacy drugich Niemców wyprzedzili o ponad 10 punktów. 

ZOBACZ WIDEO Dawid Kubacki liderem Polaków. "Ufam trenerowi i realizuję jego plan"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL