Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Severin FreundGetty Images / Daniel Kopatsch / Na zdjęciu: Severin Freund

PŚ w Kuusamo: Severin Freund wraca na skocznię po kontuzjach. Po niespełna dwóch latach

Michał Jankowski
Michał Jankowski
Severin Freund znalazł się w niemieckiej reprezentacji na zawody Pucharu Świata w Ruce. Dla 30-letniego skoczka jest to powrót po blisko dwuletniej absencji spowodowanej kontuzjami.

Zgodnie z zapowiedziami Severin Freund znalazł się w kadrze Niemiec na najbliższe zawody. Nie brał on udziału w Pucharze Świata w Wiśle i swój powrót planował właśnie w Finlandii. Werner Schuster powołał go w miejsce Piusa Paschke.

Freund ostatni raz w zawodach brał udział na początku stycznia 2017 roku. Potem dwukrotnie doznał kontuzji więzadeł krzyżowych w kolanie. Od początku zakładał jednak, że wróci do skakania. - Nareszcie zaczyna się dla mnie zima - cieszy się niemiecki skoczek cytowany przez skispringen.com.

Freund do zawodów Pucharu Świata w Ruce przygotowywał się w ostatnim czasie w Innsbrucku. - Warunki były dobre, a skoki narciarskie dają mi ogromną przyjemność. Jestem gotowy na powrót - zapewnia, zdając sobie sprawę, że początkowo jego forma będzie daleka od optymalnej. - Dwa lata bez skoków zostawiły po sobie ślad. To nie jest łatwe. Poprawianie błędów nie jest takie proste, jak wtedy, gdy byłem w świetnej formie. To może potrwać nieco dłużej niż wtedy - mówił niedawno w rozmowie z rp-online.de.

30-letni skoczek nie ma wygórowanych oczekiwań wobec startów w Pucharze Świata. Wysoką dyspozycję chciałby osiągnąć na mistrzostwa świata. - Po długiej przerwie oczekiwanie na mistrzostwa świata jest ogromne - przyznaje Freund, którego marzeniem jest walka o medale. Podobnie jak w 2015 roku w Falun, gdzie zdobył złoto oraz srebro.

Oprócz Severina Freunda w kadrze Niemiec na Puchar Świata w Ruce znaleźli się Stephan LeyheKarl Geiger, Andreas Wellinger, Markus Eisenbichler, Richard Freitag i David Siegel.

ZOBACZ WIDEO Stefan Horngacher: Mam trzech zawodników, którzy mogą stawać na podium

Czy Severin Freund zdobędzie medal na mistrzostwach świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL