Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / TOMASZ MARKOWSKI / Na zdjęciu: wskaźnik wiatru na skoczni Rukatunturi

PŚ w Kuusamo: wiatr dalej torpeduje zawody. Kwalifikacje odwołane!

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Kilkukrotnie przekładane kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego PŚ w Kuusamo nie odbędą się. W pierwszej serii zawodów ma wystartować 65 skoczków zgłoszonych do rywalizacji. Początek konkursu o 17:50. Czy jednak wiatr pozwoli skakać?

Od piątku organizatorzy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Kuusamo walczą z silnym wiatrem. Pierwszego dnia weekendu w Finlandii o skakaniu nie było mowy, dlatego trening i eliminacje przeniesiono na sobotni poranek. 

Niekorzystna aura dalej nie dawała jednak za wygraną. O 8:00, mimo silnego wiatru, rozpoczęto jednak trening. Nie brakowało w nim przerw, dlatego jury jeszcze w jego trakcie, po raz kolejny przesunęło rozpoczęcie kwalifikacji, tym razem na 15:15.

Ostatecznie serię próbną udało się rozegrać (wygrał ją Markus Eisenbichler, a dziesiąty był Piotr Żyła). Do tego swoje skoki oddali kombinatorzy norwescy. To dawało nadzieję, że w sobotnie popołudnie skakanie na Rukatunturi (HS 142) również będzie możliwe. 

Niestety warunki na skoczni znów się pogorszyły. Najpierw jury podjęło decyzję o kolejnym przełożeniu eliminacji z 15:15 na 15:30. Widząc jednak, że warunki wietrzne na obiekcie nie ulegają poprawie, ostatecznie zdecydowano się odwołać kwalifikacje do sobotnich zmagań. 

Tym samym w pierwszej serii konkursu, według planów, ma wystąpić wszystkich 65 skoczków zgłoszonych do rywalizacji. Rozegranie nawet jednej kolejki skoków będzie jednak bardzo trudnym zadaniem, bowiem wiatr nie ma osłabnąć. 

Aktualizacja:

Wiatr na skoczni nadal bardzo mocny. Początek pierwszej serii już kilka razy przeniesiono. Według najnowszych informacji jury chce rozpocząć zmagania o 17:50. 

ZOBACZ WIDEO: Dziwna mania w polskich skokach. "Dla mnie to niezrozumiałe"

Czy PŚ w skokach powinien odbywać się w Kuusamo?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • sekup Zgłoś
  Dowcip Cichego na Twitterze;‏ @antonicichy 3 godz.3 godziny temuWięcej- Mamo, co znaczy słowo "tradycja"?- Sprawdź w słowniku, gotuję obiad.- Ale mamo...- Włącz skoki w
  Czytaj całość
  Kuusamo, poczekaj, aż ktoś skoczy. Nie skoczy nikt, bo wieje. Właśnie to znaczy "tradycja"

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL