Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr ŻyłaNewspix / Expa/Tadeusz Mieczyński / Na zdjęciu: Piotr Żyła

Piotr Żyła po 2. miejscu w Niżnym Tagile. "Mam taki sposób na zawody, że mało z nich pamiętam"

Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
- Dopiero na konferencji dowiedziałem się, że jestem pierwszym Polakiem, który stanął tutaj na podium. Fajnie było na nim się znaleźć, jednak przede mną wciąż dużo pracy - mówił po sobotnim konkursie w Niżnym Tagile Piotr Żyła.

W zawodach na rosyjskim "bocianie" (słowo "Aist", nazwa obiektu, oznacza właśnie tego ptaka) Żyła zajął drugie miejsce. Ze zwycięzcą, Norwegiem Johannem Andre Forfangiem, przegrał o zaledwie 0,2 punktu. Przełamał też niemoc polskich skoczków w Niżnym Tagile i jako pierwszy reprezentant naszego kraju stanął tam na podium.

- Dowiedziałem się tego dopiero na konferencji prasowej - przyznał Żyła w rozmowie z dziennikarzem "TVP Sport". - Ciężko pracuję na to, żeby moje skoki były na jak najwyższym poziomie. Cieszę się, że udaje mi się osiągać dobre rezultaty - dodał.

31-letni zawodnik w tym sezonie nie zgrywa już przed kamerami wesołka i nie "śmieszkuje" w rozmowach z dziennikarzami. Jego odpowiedzi są teraz bardzo proste i zwięzłe, zdaniem wielu nawet przesadnie zwięzłe. Wygląda jednak na to, że otoczenie się murem niedostępności dobrze wpływa na sportową formę Żyły.

Serwisowi "skijumping.pl" trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata powiedział o swoich sobotnich skokach właśnie w takim lakonicznym stylu. - Ten drugi skok był w porządku, choć wydawało mi się, że powinienem odlecieć trochę dalej. Było jednak jak było, a było dobrze - stwierdził.

Na pytanie o gratulacje od Kamila Stocha, który tym razem wypadł słabiej od niego (zajął 7. miejsce), Żyła odpowiedział, że bez wątpienia jest to bardzo miłe, gdy kolega przybiega z gratulacjami. - Ja mam jednak taki sposób na zawody, że potem mało z nich pamiętam. Taki mój świat - przyznał wiślanin w rozmowie ze "skijumping.pl".

ZOBACZ WIDEO Kiełbasińska wzięła udział w nagiej sesji. "W tym sporcie jesteśmy trochę ekshibicjonistkami"

Czy polski skoczek wygra niedzielny konkurs Pucharu Świata w Niżnym Tagile?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

PRZEJDŹ NA WP.PL