Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / MICHAL STANCZYK / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Skoczkowie zaległości z Titisee-Neustadt odrobią w Niemczech

Michał Jankowski
Michał Jankowski
Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) podjęła decyzję, gdzie i kiedy odbędą się dodatkowe konkursy Pucharu Świata, które pozwolą odrobić zaległości z Titisee-Neustadt.

FIS organizację dwóch konkursów postanowił powierzyć Niemcom. W piątek 1 lutego odbędą się zawody indywidualny w Oberstdorfie, a dwa tygodnie później, również w piątek, konkurs drużynowy w Willingen. W obu przypadkach te zmagania zastąpią zaplanowane na ten dzień kwalifikacje.  

Przypomnijmy, że Międzynarodowa Federacja Narciarska musiała znaleźć dwa dodatkowe terminy po tym, jak tydzień temu nie doszedł do skutku Puchar Świata w Titisee-Neustadt. Wszystko przez niekorzystne warunki pogodowe, które uniemożliwiły odpowiednie przygotowanie skoczni.

Początkowo pojawiły się spekulacje, że zamiast w Titisee-Neustadt zawody mogą odbyć się w Zakopanem. Ostatecznie FIS postanowił organizację powierzyć temu samemu krajowi, a jedynie zmienić miasto. Podobnie było w poprzednich sezonach, gdy któryś z konkursów się nie odbył.

W najbliższy weekend Puchar Świata odbędzie się w Engelbergu. Po dotychczasowych zawodach w klasyfikacji generalnej prowadzi Ryoyu Kobayashi. Drugi jest Piotr Żyła, a trzeci Kamil Stoch.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 98. Kubica popełnił duży błąd? Włodzimierz Zientarski: Wszyscy na tym ucierpieli

Czy któryś z Polaków wygra w najbliższy weekend konkurs Pucharu Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • bolo62 Zgłoś
  Do moderatora: może ktoś odpowiedzialny zechciałby poprawić tabelę z klasyfikacją skoczków w tym sezonie. Wtajemniczeni wiedzą, że prowadzi Kobayashi ale tego trzeba się domyślać,
  Czytaj całość
  bo ktoś źle zaprojektował pasek nagłówkowy.

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL