Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam MałyszWP SportoweFakty / Na zdjęciu: Adam Małysz

Adam Małysz: W TCS Stoch wejdzie na wyższy poziom

Karol Wasiek
Karol Wasiek
- Turniej Czterech Skoczni zawsze przyciągał Kamila Stocha. Dwa razy go wygrał. Czemu teraz miałoby się to nie udać? - mówi Adam Małysz, szef skoków w PZN, który docenia klasę Japończyka Ryoyu Kobayashiego.

W klasyfikacji Pucharu Świata w skokach narciarskich 2018/2019 na prowadzeniu jest wspomniany Ryoyu Kobayashi, który o 111 punktów wyprzedza Piotra Żyłą, na trzecim miejscu znajduje się Kamil Stoch. Adam Małysz, szef skoków w PZN, jest zadowolony z postawy polskich zawodników, ale docenia także klasę Japończyka.

- Obecnie mamy już sporo punktów, prowadzimy w klasyfikacji Pucharu Narodów i fajnie byłoby to utrzymać. Poza tym chłopaki ustępują tylko Ryoyu Kobayashiemu, ale on co chwilę odpala petardy - mówi Małysz w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

- Kobayashi jest silny fizycznie i psychicznie. Niektórzy jednak skreślali go po Kuusamo, a tu mijają tygodnie, a gość robi, co chce - dodaje szef skoków w PZN.

Dużym zaskoczeniem jest świetna forma Żyły, która ustabilizował skoki na równym, wysokim poziomie. Sporo mówi się o jego braku medialnej aktywności, tak jak to było w zeszłych latach. - Stał się bardzo stabilny. Kiedyś skakał w kratkę, ale to się zmieniło. Twierdzi, że nigdy nie lubił wywiadów, a teraz to okazuje. Jeśli chodzi o skupienie i koncentrację, to pracował nad tym, żeby wyrobić swój styl i wygląda na to, że się udało - podkreśla Małysz, który jest przekonany, że w Turnieju Czterech Skoczni swoją klasę pokaże Stoch.

 - Popełnia jeszcze drobne błędy i sam doskonale o tym wie. Jeśli jednak nie wszystko mu wychodzi, a już jest tak wysoko... Turniej Czterech Skoczni zawsze go przyciągał. Dwa razy go wygrał. Czemu teraz miałoby się to nie udać? - ocenia.

ZOBACZ WIDEO Co z następcami polskich skoczków? "Wyrwa może być widoczna"

Czy Kamil Stoch wygra Turniej Czterech Skoczni?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

 • jotwu Zgłoś
  Za 2-3 lata,po zakończeniu kariery przez obecnych kadrowiczów, zajdziemy się na miejscu zajmowanym obecnie przez Finlandię /niegdyś potęga/,Francję czy Rosję.Brak następców obecnych
  Czytaj całość
  skoczków.Powołano Dyrektora d/.s szkolenie skoczków i dwuboistów /pana Małysza/.Proszę mi powiedzieć,co robi ten pan ? Zamiast organizować szkolenie następców tych dwóch grup towarzyszy ekipie Horngachera jako wolny elektron.Tam jego miejsce?
  • kart631 Zgłoś
   Kamil jest jednym z najwolniejszych skoczków na skoczni i to trzeba by było między innymi poprawić. mniej więcej o kilometr jest wolniejszy ,a od najszybszych (norwegów i japończyka )
   Czytaj całość
   nawet o 1,5 km/h,a to przekłada się na trochę krótsze skoki.

   Komentarze (2)

   PRZEJDŹ NA WP.PL